Kalendarium
Kalendarium
Klicka på titel för information och på tid för att boka biljetter
idag
Zita
13:30 Cold War (Zita 1)
14:15 Utrikesministern (Zita 3)
14:30 En armé av älskande (Zita 2)
15:15 Roma (Zita 1)
16:00 Under en öppen himmel (Zita 2)
16:15 Shoplifters (Zita 3)
18:00 Bränd Premiär! (Zita 1)
18:15 Girl Premiär! (Zita 2)
18:30 The Wife (Zita 3)
20:15 Uppenbarelsen (Zita 2)
20:30 Shoplifters (Zita 3)
20:45 Bränd (Zita 1)
i morgon
Zita
12:00 Barnens Bio : Bamse och dunderklockan (Zita 1)
12:15 Barnens Bio : Ploey - Ett vinteräventyr Premiär! (Zita 2)
12:30 Barnens Bio : Stora stygga räven (Zita 3)
13:30 Cold War (Zita 1)
14:15 Utrikesministern (Zita 3)
14:30 En armé av älskande (Zita 2)
15:15 Roma (Zita 1)
16:00 Under en öppen himmel (Zita 2)
16:15 Shoplifters (Zita 3)
18:00 Bränd (Zita 1)
18:15 Girl (Zita 2)
18:30 The Wife (Zita 3)
20:15 Uppenbarelsen (Zita 2)
20:30 Shoplifters (Zita 3)
20:45 Bränd (Zita 1)
Fler dagar...
Köp
Visas nu
Ny Finsk Film
Svensk Kortfilm
Zita nyhetsbrev #11
Pedagoger
Barnens Bio
Kulturkompis
Bongo Bar
Folkets Bio
Biokällan - din biograf i Märsta
ABF
Europa Cinemas
Biljettköp
Kalendarium
Kalendarium
Klicka på titel för information och på tid för att boka biljetter
idag
Zita
13:30 Cold War (Zita 1)
14:15 Utrikesministern (Zita 3)
14:30 En armé av älskande (Zita 2)
15:15 Roma (Zita 1)
16:00 Under en öppen himmel (Zita 2)
16:15 Shoplifters (Zita 3)
18:00 Bränd Premiär! (Zita 1)
18:15 Girl Premiär! (Zita 2)
18:30 The Wife (Zita 3)
20:15 Uppenbarelsen (Zita 2)
20:30 Shoplifters (Zita 3)
20:45 Bränd (Zita 1)
i morgon
Zita
12:00 Barnens Bio : Bamse och dunderklockan (Zita 1)
12:15 Barnens Bio : Ploey - Ett vinteräventyr Premiär! (Zita 2)
12:30 Barnens Bio : Stora stygga räven (Zita 3)
13:30 Cold War (Zita 1)
14:15 Utrikesministern (Zita 3)
14:30 En armé av älskande (Zita 2)
15:15 Roma (Zita 1)
16:00 Under en öppen himmel (Zita 2)
16:15 Shoplifters (Zita 3)
18:00 Bränd (Zita 1)
18:15 Girl (Zita 2)
18:30 The Wife (Zita 3)
20:15 Uppenbarelsen (Zita 2)
20:30 Shoplifters (Zita 3)
20:45 Bränd (Zita 1)
Fler dagar...
Instagram
lör 15 dec – lör 15 dec

BLOCK 2
The Metamorphosis & artist talk // Omvandlingen & artist talk

Visningen sker i Salong 2, 17:00 – 18:40, och består av följande program:

Variation of suspension | drop. av David Alræk, Katrine Patry och Lisa Colette Bysheim
Aquarius av Timo Zhalnin
Sleepwalker av Anders Klapp
The sun and I av Sofia Lindberg
Limbo av Nathalie-Anne Downs
Innan gryningen av Elin Hedin
Mareta, please yes a lullaby (Little Mother) av Blas Payri
The Return av Liudmila Komrakova

PAUSE 10min

Artist talk ca 45min 

Läs mer om Stockholm Dansfilmfestival här.


Publicerad 28/11 2018 kl 10:40. Senast uppdaterad 5/12 2018 kl 10:04.
Köp

idag
13:30 Cold War (Zita 1)
14:15 Utrikesministern (Zita 3)
14:30 En armé av älskande (Zita 2)
15:15 Roma (Zita 1)
16:00 Under en öppen himmel (Zita 2)
16:15 Shoplifters (Zita 3)
18:00 Bränd Premiär! (Zita 1)
18:15 Girl Premiär! (Zita 2)
18:30 The Wife (Zita 3)
20:15 Uppenbarelsen (Zita 2)
20:30 Shoplifters (Zita 3)
20:45 Bränd (Zita 1)
i morgon
12:00 Barnens Bio : Bamse och dunderklockan (Zita 1)
12:15 Barnens Bio : Ploey - Ett vinteräventyr Premiär! (Zita 2)
12:30 Barnens Bio : Stora stygga räven (Zita 3)
13:30 Cold War (Zita 1)
14:15 Utrikesministern (Zita 3)
14:30 En armé av älskande (Zita 2)
15:15 Roma (Zita 1)
16:00 Under en öppen himmel (Zita 2)
16:15 Shoplifters (Zita 3)
18:00 Bränd (Zita 1)
18:15 Girl (Zita 2)
18:30 The Wife (Zita 3)
20:15 Uppenbarelsen (Zita 2)
20:30 Shoplifters (Zita 3)
20:45 Bränd (Zita 1)
20 sön jan
12:00 Barnens Bio : Bamse och dunderklockan (Zita 1)
12:15 Barnens Bio : Ploey - Ett vinteräventyr (Zita 2)
12:30 Barnens Bio : Stora stygga räven (Zita 3)
13:30 Cold War (Zita 1)
14:15 Utrikesministern (Zita 3)
14:30 En armé av älskande (Zita 2)
15:15 Roma (Zita 1)
16:00 Under en öppen himmel (Zita 2)
18:00 Bränd (Zita 1)
18:15 Girl (Zita 2)
18:30 The Wife (Zita 3)
20:15 Uppenbarelsen (Zita 2)
20:30 Shoplifters (Zita 3)
20:45 Bränd (Zita 1)
21 mån jan
13:30 Cold War (Zita 1)
14:15 Utrikesministern (Zita 3)
15:15 Roma (Zita 1)
16:00 Under en öppen himmel (Zita 2)
16:15 Shoplifters (Zita 3)
18:00 Bränd (Zita 1)
18:15 Girl (Zita 2)
18:30 The Wife (Zita 3)
20:15 Uppenbarelsen (Zita 2)
20:30 Shoplifters (Zita 3)
20:45 Bränd (Zita 1)
22 tis jan
13:30 Cold War (Zita 1)
14:15 Utrikesministern (Zita 3)
14:30 En armé av älskande (Zita 2)
15:15 Roma (Zita 1)
16:00 Under en öppen himmel (Zita 2)
16:15 Shoplifters (Zita 3)
18:00 Bränd (Zita 1)
18:15 Girl (Zita 2)
18:30 The Wife (Zita 3)
20:15 Uppenbarelsen (Zita 2)
20:30 Shoplifters (Zita 3)
20:45 Bränd (Zita 1)
23 ons jan
14:15 Utrikesministern (Zita 3)
14:40 En armé av älskande (Zita 2)
15:00 Roma (Zita 1)
16:00 Under en öppen himmel (Zita 2)
16:15 Shoplifters (Zita 3)
18:15 Girl (Zita 2)
18:30 The Wife (Zita 3)
19:00 Bränd (Zita 1)
20:15 Uppenbarelsen (Zita 2)
20:30 Shoplifters (Zita 3)
20:45 Bränd (Zita 1)
24 tors jan
13:30 Cold War (Zita 1)
14:15 Utrikesministern (Zita 3)
14:30 En armé av älskande (Zita 2)
15:15 Roma (Zita 1)
16:00 Under en öppen himmel (Zita 2)
16:15 Shoplifters (Zita 3)
18:00 Bränd (Zita 1)
18:30 The Wife (Zita 3)
20:30 Shoplifters (Zita 3)
20:45 Bränd (Zita 1)
Zita Folkets Bio Stockholm | Birger Jarlsgatan 37, 08–23 20 20 | zita@zita.se
Zita | Birger Jarlsgatan 37, 08–23 20 20 | zita@zita.se
⬆︎