Kalendarium
Kalendarium
Klicka på titel för information och på tid för att boka biljetter
idag
Zita
14:00 Hamada (Zita 3)
14:30 Lucky One (Zita 1)
15:40 The Favourite (Zita 2)
16:00 3 kvinnor (Zita 3)
16:15 Kungen av Atlantis (Zita 1)
18:00 Kungen av Atlantis (Zita 2)
18:30 Svensk kortfilm c/o Folkets Bio: The Bear (Zita 1)
19:30 Never Look Away (Zita 1)
20:00 Roma (Zita 2)
20:45 En dag till att leva Kortfilm som förfilm! (Zita 3)
i morgon
Zita
12:30 Never Look Away (Zita 1)
12:45 Roma (Zita 2)
13:45 Kapernaum (Zita 3)
15:15 The Favourite (Zita 2)
16:00 3 kvinnor (Zita 3)
17:45 Kungen av Atlantis (Zita 2)
18:15 Hamada (Zita 3)
18:30 Joni 75: A Birthday Celebration (Zita 1)
20:15 En dag till att leva Kortfilm som förfilm! (Zita 3)
21:00 Lucky One (Zita 1)
Fler dagar...
Köp
Visas nu
Svensk Kortfilm
Ny Finsk Film
Franska Tisdagar
Barnens Bio
Zita nyhetsbrev #11
Pedagoger
Kulturkompis
Bongo Bar
Biokällan - din biograf i Märsta
ABF
Europa Cinemas
Folkets Bio
Biljettköp
Kalendarium
Kalendarium
Klicka på titel för information och på tid för att boka biljetter
idag
Zita
14:00 Hamada (Zita 3)
14:30 Lucky One (Zita 1)
15:40 The Favourite (Zita 2)
16:00 3 kvinnor (Zita 3)
16:15 Kungen av Atlantis (Zita 1)
18:00 Kungen av Atlantis (Zita 2)
18:30 Svensk kortfilm c/o Folkets Bio: The Bear (Zita 1)
19:30 Never Look Away (Zita 1)
20:00 Roma (Zita 2)
20:45 En dag till att leva Kortfilm som förfilm! (Zita 3)
i morgon
Zita
12:30 Never Look Away (Zita 1)
12:45 Roma (Zita 2)
13:45 Kapernaum (Zita 3)
15:15 The Favourite (Zita 2)
16:00 3 kvinnor (Zita 3)
17:45 Kungen av Atlantis (Zita 2)
18:15 Hamada (Zita 3)
18:30 Joni 75: A Birthday Celebration (Zita 1)
20:15 En dag till att leva Kortfilm som förfilm! (Zita 3)
21:00 Lucky One (Zita 1)
Fler dagar...
Instagram
lör 15 dec – lör 15 dec

BLOCK 3
The Shift // Skiftet 

Visningen sker i Salong1, 19:00 – 20:45, och består av följande program:

Homing Pigeon and Other Embodiments av Yari Stilo
Modern Person av Tero Peltoniemi
OCD av Milo Johansson & Elias Johansson
Garden of Others av Pascal Sangl
Senectus av Måns Berthas

PAUSE 10min

En liten röd stuga av Amina Avdic och Gilda Stillbäck
Roots av Mervi Junkkonen
LEAVING av Håkan Jelk och Helena Franzén
Mums av Elisabeth Palmberg
Cipher av Aliki Chiotaki
the Unwanted av Ken Gerhardsson
WAITING FOR COLOR av Kosta Karakashyan

Läs mer om Stockholm Dansfilmfestival här.


Publicerad 28/11 2018 kl 10:47. Senast uppdaterad 10/12 2018 kl 16:01.
Köp

idag
14:00 Hamada (Zita 3)
14:30 Lucky One (Zita 1)
15:40 The Favourite (Zita 2)
16:00 3 kvinnor (Zita 3)
16:15 Kungen av Atlantis (Zita 1)
18:00 Kungen av Atlantis (Zita 2)
18:30 Svensk kortfilm c/o Folkets Bio: The Bear (Zita 1)
19:30 Never Look Away (Zita 1)
20:00 Roma (Zita 2)
20:45 En dag till att leva Kortfilm som förfilm! (Zita 3)
i morgon
12:30 Never Look Away (Zita 1)
12:45 Roma (Zita 2)
13:45 Kapernaum (Zita 3)
15:15 The Favourite (Zita 2)
16:00 3 kvinnor (Zita 3)
17:45 Kungen av Atlantis (Zita 2)
18:15 Hamada (Zita 3)
18:30 Joni 75: A Birthday Celebration (Zita 1)
20:15 En dag till att leva Kortfilm som förfilm! (Zita 3)
21:00 Lucky One (Zita 1)
22 fre mars
13:45 Kapernaum (Zita 2)
14:00 They Shall Not Grow Old Enstaka visningar! (Zita 1)
14:15 Lucky One (Zita 3)
15:45 En dag till att leva (Zita 3)
16:00 Till drömmarnas land Premiär! (Zita 1)
16:15 Kungen av Atlantis (Zita 2)
17:45 Månadens dokumentär: Hamada (Zita 3)
18:15 Sunset Premiär! (Zita 2)
19:30 Never Look Away (Zita 3)
20:00 Till drömmarnas land Premiär! (Zita 1)
21:00 Roma (Zita 2)
23 lör mars
11:45 Barnens Bio : Giraffens cykel - ett fnittrigt filmpaket (Zita 1)
12:00 Barnens Bio : Småkryp 2: Äventyr i Karibien (Zita 2)
12:45 Barnens Bio : Giraffens cykel - ett fnittrigt filmpaket (Zita 1)
13:45 Kapernaum (Zita 2)
14:00 Till drömmarnas land (Zita 1)
15:45 En dag till att leva (Zita 3)
16:00 They Shall Not Grow Old Enstaka visningar! (Zita 1)
16:15 Kungen av Atlantis (Zita 2)
17:45 Månadens dokumentär: Hamada (Zita 3)
18:00 Till drömmarnas land (Zita 1)
18:15 Sunset (Zita 2)
19:30 The Favourite (Zita 3)
20:00 Never Look Away (Zita 1)
21:00 Roma (Zita 2)
24 sön mars
11:45 Barnens Bio : Giraffens cykel - ett fnittrigt filmpaket (Zita 1)
12:00 Barnens Bio : Småkryp 2: Äventyr i Karibien (Zita 2)
12:15 Barnens Bio : Stora stygga räven (Zita 3)
13:00 : Japonism förr och nu (Zita 1)
13:45 Kapernaum (Zita 2)
14:15 Lucky One (Zita 3)
15:45 En dag till att leva (Zita 3)
16:10 They Shall Not Grow Old Enstaka visningar! (Zita 1)
16:15 Kungen av Atlantis (Zita 2)
17:45 Månadens dokumentär: Hamada (Zita 3)
18:00 Till drömmarnas land (Zita 1)
18:15 Sunset (Zita 2)
19:30 The Favourite (Zita 3)
20:00 Never Look Away (Zita 1)
21:00 Roma (Zita 2)
25 mån mars
13:45 Kapernaum (Zita 2)
14:15 Lucky One (Zita 3)
15:45 En dag till att leva (Zita 3)
16:00 They Shall Not Grow Old Enstaka visningar! (Zita 1)
16:15 Kungen av Atlantis (Zita 2)
17:45 Månadens dokumentär: Hamada (Zita 3)
18:00 Till drömmarnas land (Zita 1)
19:30 The Favourite (Zita 3)
20:00 Never Look Away (Zita 1)
21:00 Roma (Zita 2)
26 tis mars
14:00 Till drömmarnas land (Zita 1)
14:15 Lucky One (Zita 3)
14:30 Kungen av Atlantis (Zita 2)
15:45 En dag till att leva (Zita 3)
16:00 They Shall Not Grow Old Enstaka visningar! (Zita 1)
17:45 Månadens dokumentär: Hamada (Zita 3)
18:30 Franska Tisdagar: Vid evighetens port (Zita 1)
19:00 Sunset (Zita 2)
19:30 The Favourite (Zita 3)
20:45 Roma (Zita 1)
27 ons mars
13:45 Kungen av Atlantis (Zita 2)
14:00 Till drömmarnas land (Zita 1)
14:15 Lucky One (Zita 3)
15:45 En dag till att leva (Zita 3)
16:00 They Shall Not Grow Old Enstaka visningar! (Zita 1)
16:30 Sunset (Zita 2)
17:45 Månadens dokumentär: Hamada (Zita 3)
18:30 Svensk kortfilm c/o Folkets Bio: Excess will save us (Zita 1)
19:30 The Favourite (Zita 3)
20:00 Till drömmarnas land (Zita 1)
21:15 Kungen av Atlantis (Zita 2)
28 tors mars
13:45 Kapernaum (Zita 2)
14:00 Till drömmarnas land (Zita 1)
14:15 Lucky One (Zita 3)
15:45 En dag till att leva (Zita 3)
16:00 They Shall Not Grow Old Enstaka visningar! (Zita 1)
16:15 Kungen av Atlantis (Zita 2)
17:45 Månadens dokumentär: Hamada (Zita 3)
18:15 Sunset (Zita 2)
18:30 Ny Finsk Film: En heavy resa (Zita 1)
19:30 The Favourite (Zita 3)
20:15 Till drömmarnas land (Zita 1)
21:00 Roma (Zita 2)
Zita Folkets Bio Stockholm | Birger Jarlsgatan 37, 08–23 20 20 | zita@zita.se
Zita | Birger Jarlsgatan 37, 08–23 20 20 | zita@zita.se
⬆︎