Kalendarium
Kalendarium
Klicka på titel för information och på tid för att boka biljetter
i dag
Zita
13:00 Neruda (Zita 2)
13:15 Barnmorskan (Zita 3)
13:45 Korparna (Zita 1)
15:00 Mäklaren från Paris (Zita 2)
15:30 Farväl Europa (Zita 3)
16:15 50 vårar (Zita 1)
17:00 Wolf and Sheep Premiär! (Zita 2)
17:30 Bobbi Jene (Zita 3)
18:30 Shapeshifters Premiär! (Zita 1)
19:00 Shapeshifters Premiär! (Zita 2)
19:30 Om själ och kropp (Zita 3)
20:15 Loving Vincent Premiär! (Zita 1)
20:30 The Square (Zita 2)
i morgon
Zita
12:30 Barnens Bio : Cloudboy (Zita 1)
14:00 50 vårar (Zita 1)
14:15 Barnmorskan (Zita 3)
14:30 Korparna (Zita 2)
16:30 Farväl Europa (Zita 3)
16:45 Mäklaren från Paris (Zita 2)
18:30 Bobbi Jene (Zita 3)
19:00 Wolf and Sheep (Zita 2)
19:30 Shapeshifters (Zita 1)
20:30 Om själ och kropp (Zita 3)
20:40 Villebråd (Zita 2)
21:00 Loving Vincent (Zita 1)
Fler dagar...
Boka och köp
Visas nu
Kommande
Cinemateket
Franska Tisdagar
Ny Finsk Film
Zita nyhetsbrev #11
Zita Barnens Bio #1
Pedagoger
Barnens Bio
Kulturkompis
Bongo Bar
Folkets Bio
Biokällan - din biograf i Märsta
ABF
Biljettköp
Kalendarium
Kalendarium
Klicka på titel för information och på tid för att boka biljetter
i dag
Zita
13:00 Neruda (Zita 2)
13:15 Barnmorskan (Zita 3)
13:45 Korparna (Zita 1)
15:00 Mäklaren från Paris (Zita 2)
15:30 Farväl Europa (Zita 3)
16:15 50 vårar (Zita 1)
17:00 Wolf and Sheep Premiär! (Zita 2)
17:30 Bobbi Jene (Zita 3)
18:30 Shapeshifters Premiär! (Zita 1)
19:00 Shapeshifters Premiär! (Zita 2)
19:30 Om själ och kropp (Zita 3)
20:15 Loving Vincent Premiär! (Zita 1)
20:30 The Square (Zita 2)
i morgon
Zita
12:30 Barnens Bio : Cloudboy (Zita 1)
14:00 50 vårar (Zita 1)
14:15 Barnmorskan (Zita 3)
14:30 Korparna (Zita 2)
16:30 Farväl Europa (Zita 3)
16:45 Mäklaren från Paris (Zita 2)
18:30 Bobbi Jene (Zita 3)
19:00 Wolf and Sheep (Zita 2)
19:30 Shapeshifters (Zita 1)
20:30 Om själ och kropp (Zita 3)
20:40 Villebråd (Zita 2)
21:00 Loving Vincent (Zita 1)
Fler dagar...
Instagram

Biskops Arnö examensvisningar

23/5

Biskops-Arnö Dokumentärlinje klass visar sina examensfilmer hos oss på Zita Folkets Bio tisdagskvällen den 23e maj. Under ett helt år har studenterna arbetat med sina projekt som nu för första gången exklusivt visas framför publik!

Medverkande filmare från Biskops Arnö är följande: Malin Ekström, Paulina Witte, Ann-Kathrin Perschbacher, Vladyslav Kamenskyy, Rut Feuk, Robert Melo, Nicholas Wakeham, Emma Alfredsson, Sofie Nyberg, och Erika Lager 

Filmblock: 

Block 1

Uppbrottet av Erika Lager (11 min)
Filip & Filmen av Robert Melo & Nicholas Wakeham (28min)
Igår var jag i framtiden av Paulina Witte och Malin Ekström

Paus 15 min. 

Block 2

Mitt rätta element av Rut Feuk (30min)
Scener från mitt möte med Askersund av Erika Lager (20min)
Rondel av Vlad Kamenskyy

 

Biljetter: 40kr/st och gäller för hela programmet.


Publicerad 28/4 2017 kl 16:11. Senast uppdaterad 14/5 2017 kl 22:00.
Boka och köp

i dag
Zita
13:00 Neruda (Zita 2)
13:15 Barnmorskan (Zita 3)
13:45 Korparna (Zita 1)
15:00 Mäklaren från Paris (Zita 2)
15:30 Farväl Europa (Zita 3)
16:15 50 vårar (Zita 1)
17:00 Wolf and Sheep Premiär! (Zita 2)
17:30 Bobbi Jene (Zita 3)
18:30 Shapeshifters Premiär! (Zita 1)
19:00 Shapeshifters Premiär! (Zita 2)
19:30 Om själ och kropp (Zita 3)
20:15 Loving Vincent Premiär! (Zita 1)
20:30 The Square (Zita 2)
i morgon
Zita
12:30 Barnens Bio : Cloudboy (Zita 1)
14:00 50 vårar (Zita 1)
14:15 Barnmorskan (Zita 3)
14:30 Korparna (Zita 2)
16:30 Farväl Europa (Zita 3)
16:45 Mäklaren från Paris (Zita 2)
18:30 Bobbi Jene (Zita 3)
19:00 Wolf and Sheep (Zita 2)
19:30 Shapeshifters (Zita 1)
20:30 Om själ och kropp (Zita 3)
20:40 Villebråd (Zita 2)
21:00 Loving Vincent (Zita 1)
sön 22 okt
Zita
12:30 Cloudboy (Zita 1)
13:30 Märta Proppmätt (Zita 3)
14:00 Korparna (Zita 1)
14:15 Barnmorskan (Zita 3)
14:30 50 vårar (Zita 2)
16:15 50 vårar (Zita 1)
16:30 Farväl Europa (Zita 3)
16:45 Mäklaren från Paris (Zita 2)
18:00 Shapeshifters (Zita 1)
18:30 Bobbi Jene (Zita 3)
19:00 Wolf and Sheep (Zita 2)
19:30 Loving Vincent (Zita 1)
20:30 Om själ och kropp (Zita 3)
20:40 Villebråd (Zita 2)
21:15 Shapeshifters (Zita 1)
mån 23 okt
Zita
13:00 Neruda (Zita 2)
13:15 Barnmorskan (Zita 3)
13:35 Korparna (Zita 1)
15:00 Villebråd (Zita 2)
15:30 Farväl Europa (Zita 3)
17:15 50 vårar (Zita 2)
18:00 Bobbi Jene (Zita 3)
19:00 Shapeshifters (Zita 2)
19:45 Om själ och kropp (Zita 3)
20:00 Loving Vincent (Zita 1)
20:30 The Square (Zita 2)
tis 24 okt
Zita
13:00 Neruda (Zita 2)
13:15 Barnmorskan (Zita 3)
13:45 Korparna (Zita 1)
15:00 Villebråd (Zita 2)
15:30 Farväl Europa (Zita 3)
16:00 50 vårar (Zita 1)
17:15 Wolf and Sheep (Zita 2)
18:00 Bobbi Jene (Zita 3)
19:00 Shapeshifters (Zita 2)
19:45 Om själ och kropp (Zita 3)
20:30 Loving Vincent (Zita 1)
20:30 The Square (Zita 2)
ons 25 okt
Zita
13:00 Neruda (Zita 2)
13:15 Barnmorskan (Zita 3)
13:45 Korparna (Zita 1)
15:00 Villebråd (Zita 2)
15:30 Farväl Europa (Zita 3)
16:00 50 vårar (Zita 1)
17:15 Wolf and Sheep (Zita 2)
18:00 Bobbi Jene (Zita 3)
19:00 Shapeshifters (Zita 2)
19:45 Om själ och kropp (Zita 3)
20:30 The Square (Zita 2)
tors 26 okt
Zita
13:00 Neruda (Zita 2)
13:15 Barnmorskan (Zita 3)
13:45 Korparna (Zita 1)
15:00 Villebråd (Zita 2)
15:30 Farväl Europa (Zita 3)
16:00 50 vårar (Zita 1)
17:15 Wolf and Sheep (Zita 2)
18:00 Bobbi Jene (Zita 3)
18:15 Shapeshifters (Zita 1)
19:00 Shapeshifters (Zita 2)
19:45 Om själ och kropp (Zita 3)
20:00 Loving Vincent (Zita 1)
20:30 The Square (Zita 2)
Zita Folkets Bio Stockholm | Birger Jarlsgatan 37, 08–23 20 20 | zita@zita.se