Kalendarium
Kalendarium
Klicka på titel för information och på tid för att boka biljetter
idag
Zita
13:30 The Death of Stalin (Zita 2)
13:45 Let The Sunshine In (Zita 1)
14:00 En fantastisk kvinna (Zita 3)
15:45 Happy End (Zita 1)
16:00 The Florida Project (Zita 2)
16:15 The Post (Zita 3)
18:15 La Familia (Zita 2)
18:30 Analysera Mera: Happy End (Zita 1)
18:30 Livets pris (Zita 3)
20:15 The Death of Stalin (Zita 2)
20:30 En fantastisk kvinna (Zita 3)
21:00 The Florida Project (Zita 1)
i morgon
Zita
13:30 The Death of Stalin (Zita 2)
13:45 Let The Sunshine In (Zita 1)
14:00 En fantastisk kvinna (Zita 3)
15:45 Happy End (Zita 1)
16:00 The Florida Project (Zita 2)
16:15 Livets pris (Zita 3)
18:00 Happy End (Zita 1)
18:15 La Familia (Zita 2)
19:30 En fantastisk kvinna (Zita 3)
20:00 The Florida Project (Zita 1)
20:15 The Death of Stalin (Zita 2)
Fler dagar...
Boka och köp
Visas nu
Cinemateket
Ny Finsk Film
Zita nyhetsbrev #11
Pedagoger
Barnens Bio
Kulturkompis
Bongo Bar
Folkets Bio
Biokällan - din biograf i Märsta
ABF
Biljettköp
Kalendarium
Kalendarium
Klicka på titel för information och på tid för att boka biljetter
idag
Zita
13:30 The Death of Stalin (Zita 2)
13:45 Let The Sunshine In (Zita 1)
14:00 En fantastisk kvinna (Zita 3)
15:45 Happy End (Zita 1)
16:00 The Florida Project (Zita 2)
16:15 The Post (Zita 3)
18:15 La Familia (Zita 2)
18:30 Analysera Mera: Happy End (Zita 1)
18:30 Livets pris (Zita 3)
20:15 The Death of Stalin (Zita 2)
20:30 En fantastisk kvinna (Zita 3)
21:00 The Florida Project (Zita 1)
i morgon
Zita
13:30 The Death of Stalin (Zita 2)
13:45 Let The Sunshine In (Zita 1)
14:00 En fantastisk kvinna (Zita 3)
15:45 Happy End (Zita 1)
16:00 The Florida Project (Zita 2)
16:15 Livets pris (Zita 3)
18:00 Happy End (Zita 1)
18:15 La Familia (Zita 2)
19:30 En fantastisk kvinna (Zita 3)
20:00 The Florida Project (Zita 1)
20:15 The Death of Stalin (Zita 2)
Fler dagar...
Instagram
tis 23 maj – tis 23 maj

Biskops Arnö examensvisningar

Biskops-Arnö Dokumentärlinje klass visar sina examensfilmer hos oss på Zita Folkets Bio tisdagskvällen den 23e maj. Under ett helt år har studenterna arbetat med sina projekt som nu för första gången exklusivt visas framför publik!

Medverkande filmare från Biskops Arnö är följande: Malin Ekström, Paulina Witte, Ann-Kathrin Perschbacher, Vladyslav Kamenskyy, Rut Feuk, Robert Melo, Nicholas Wakeham, Emma Alfredsson, Sofie Nyberg, och Erika Lager 

Filmblock: 

Block 1

Uppbrottet av Erika Lager (11 min)
Filip & Filmen av Robert Melo & Nicholas Wakeham (28min)
Igår var jag i framtiden av Paulina Witte och Malin Ekström

Paus 15 min. 

Block 2

Mitt rätta element av Rut Feuk (30min)
Scener från mitt möte med Askersund av Erika Lager (20min)
Rondel av Vlad Kamenskyy

 

Biljetter: 40kr/st och gäller för hela programmet.


Publicerad 28/4 2017 kl 16:11. Senast uppdaterad 14/5 2017 kl 22:00.
Boka och köp

idag
Zita
13:30 The Death of Stalin (Zita 2)
13:45 Let The Sunshine In (Zita 1)
14:00 En fantastisk kvinna (Zita 3)
15:45 Happy End (Zita 1)
16:00 The Florida Project (Zita 2)
16:15 The Post (Zita 3)
18:15 La Familia (Zita 2)
18:30 Analysera Mera: Happy End (Zita 1)
18:30 Livets pris (Zita 3)
20:15 The Death of Stalin (Zita 2)
20:30 En fantastisk kvinna (Zita 3)
21:00 The Florida Project (Zita 1)
i morgon
Zita
13:30 The Death of Stalin (Zita 2)
13:45 Let The Sunshine In (Zita 1)
14:00 En fantastisk kvinna (Zita 3)
15:45 Happy End (Zita 1)
16:00 The Florida Project (Zita 2)
16:15 Livets pris (Zita 3)
18:00 Happy End (Zita 1)
18:15 La Familia (Zita 2)
19:30 En fantastisk kvinna (Zita 3)
20:00 The Florida Project (Zita 1)
20:15 The Death of Stalin (Zita 2)
22 tors feb
Zita
13:30 The Death of Stalin (Zita 2)
13:45 Let The Sunshine In (Zita 1)
14:00 En fantastisk kvinna (Zita 3)
15:45 Happy End (Zita 1)
16:00 The Florida Project (Zita 2)
16:15 The Post (Zita 3)
18:00 Happy End (Zita 1)
18:15 La Familia (Zita 2)
18:30 Livets pris (Zita 3)
20:00 Film i Samtidskonsten: Vivan’s Garden & Why Are You Angry? (Zita 2)
20:15 En fantastisk kvinna (Zita 3)
20:30 The Florida Project (Zita 1)
24 lör feb
Zita
12:00 Sportlovsbio: Agatha - Granndetektiven (Zita 3)
25 sön feb
Zita
12:00 Sportlovsbio: Agatha - Granndetektiven (Zita 3)
26 mån feb
Zita
12:00 Sportlovsbio: Agatha - Granndetektiven (Zita 3)
12:15 Sportlovsbio: Djungelgänget: Långfilmen (Zita 2)
12:30 Sportlovsbio: Jazzoo- Festen (Zita 1)
13:30 Sportlovsbio: Jazzoo- Festen (Zita 1)
18:30 Cinemateket: Natten och staden (Zita 1)
27 tis feb
Zita
11:45 Sportlovsbio: Spirited Away (Zita 2)
12:00 Sportlovsbio: Dagen då min pappa blev en buske (Zita 3)
12:15 Sportlovsbio: Vaiana (Zita 1)
16:00 CinemAfrica: : Africa 360˚- VR Gratis i mån av plats! (Mediaverkstaden)
18:00 CinemAfrica: I Am Not A Witch (Zita 1)
18:00 CinemAfrica: ITIFWORQ/Double Gold (Zita 1)
18:30 CinemAfrica: Razzia (Zita 2)
28 ons feb
Zita
11:45 Sportlovsbio: Spirited Away (Zita 2)
12:30 Sportlovsbio: Jazzoo- Festen (Zita 1)
12:45 Sportlovsbio: Vad hände, Alfons Åberg? - Kompisfilmen (Zita 3)
13:30 Sportlovsbio: Jazzoo- Festen (Zita 1)
16:00 CinemAfrica: : Africa 360˚- VR Gratis i mån av plats! (Mediaverkstaden)
18:00 CinemAfrica: A day for women (Zita 1)
18:30 CinemAfrica: Vaya (Zita 2)
1 tors mars
Zita
12:15 Sportlovsbio: Djungelgänget: Långfilmen (Zita 2)
12:30 Sportlovsbio: Agatha - Granndetektiven (Zita 1)
12:45 Sportlovsbio: Vad hände, Alfons Åberg? - Kompisfilmen (Zita 3)
16:00 CinemAfrica: : Africa 360˚- VR Gratis i mån av plats! (Mediaverkstaden)
18:00 CinemAfrica: Felicité (Zita 1)
18:30 CinemAfrica: Ali, The Goat and Ibrahim (Zita 2)
18:30 CinemAfrica: Life after life (Zita 2)
20:15 CinemAfrica: Dear Mr. Shakespeare (Zita 1)
20:15 CinemAfrica: High Fantasy (Zita 1)
20:30 CinemAfrica: Strike a rock (Zita 2)
Zita Folkets Bio Stockholm | Birger Jarlsgatan 37, 08–23 20 20 | zita@zita.se
⬆︎