Kalendarium
Kalendarium
Klicka på titel för information och på tid för att boka biljetter
i dag
Zita
13:00 Neruda (Zita 2)
13:15 Barnmorskan (Zita 3)
13:45 Korparna (Zita 1)
15:30 Farväl Europa (Zita 3)
16:15 50 vårar (Zita 1)
17:00 Wolf and Sheep Premiär! (Zita 2)
17:30 Bobbi Jene (Zita 3)
18:30 Shapeshifters Premiär! (Zita 1)
19:00 Shapeshifters Premiär! (Zita 2)
19:30 Om själ och kropp (Zita 3)
20:00 Loving Vincent Premiär! (Zita 1)
20:30 The Square (Zita 2)
i morgon
Zita
12:30 Barnens Bio : Cloudboy (Zita 1)
14:00 50 vårar (Zita 1)
14:15 Barnmorskan (Zita 3)
14:30 Korparna (Zita 2)
16:30 Farväl Europa (Zita 3)
18:30 Bobbi Jene (Zita 3)
19:00 Wolf and Sheep (Zita 2)
19:30 Shapeshifters (Zita 1)
20:30 Om själ och kropp (Zita 3)
20:40 Villebråd (Zita 2)
21:00 Loving Vincent (Zita 1)
Fler dagar...
Boka och köp
Visas nu
Kommande
Cinemateket
Franska Tisdagar
Ny Finsk Film
Zita nyhetsbrev #11
Zita Barnens Bio #1
Pedagoger
Barnens Bio
Kulturkompis
Bongo Bar
Folkets Bio
Biokällan - din biograf i Märsta
ABF
Biljettköp
Kalendarium
Kalendarium
Klicka på titel för information och på tid för att boka biljetter
i dag
Zita
13:00 Neruda (Zita 2)
13:15 Barnmorskan (Zita 3)
13:45 Korparna (Zita 1)
15:30 Farväl Europa (Zita 3)
16:15 50 vårar (Zita 1)
17:00 Wolf and Sheep Premiär! (Zita 2)
17:30 Bobbi Jene (Zita 3)
18:30 Shapeshifters Premiär! (Zita 1)
19:00 Shapeshifters Premiär! (Zita 2)
19:30 Om själ och kropp (Zita 3)
20:00 Loving Vincent Premiär! (Zita 1)
20:30 The Square (Zita 2)
i morgon
Zita
12:30 Barnens Bio : Cloudboy (Zita 1)
14:00 50 vårar (Zita 1)
14:15 Barnmorskan (Zita 3)
14:30 Korparna (Zita 2)
16:30 Farväl Europa (Zita 3)
18:30 Bobbi Jene (Zita 3)
19:00 Wolf and Sheep (Zita 2)
19:30 Shapeshifters (Zita 1)
20:30 Om själ och kropp (Zita 3)
20:40 Villebråd (Zita 2)
21:00 Loving Vincent (Zita 1)
Fler dagar...
Instagram
10/2‚Äď5/3

Bio vecka 9 - filmlov med Barnfilmsstafetten! 

♥ Under lovet visar Barnens Bio film varje dag med kalas och pyssel kring visningarna! ♥ 
För tider och mer information om filmen klicka på titeln. 

Under veckan visar vi:
Knattefilm!
Ture och Jerry

Knattefilm!
Lilla Anna och långa farbrorn

Knattefilm!
Bill och hemliga BollaPremiärkalas 4/3!

Klassiker!
Till vildingarnas land
7 år och uppåt

Miyazaki klassiker!
Spirited Away
7 år och uppåt

Skräckis!
Rum 213
11 år och uppåt

Förhandsvisning: den 1/3 
Fröken omöjlig 
11 år och uppåt

1 mars: Film och samtal – RUM 213
Kom se filmen och träffa de två skådespelarna Ella Fogelström och Wilma Lundgren, som efter filmvisningen finns där för era frågor. Vi bjuder på fika innan visning kl.15.30. 

Barnfilmstafetten – under lovet vecka 9!
Vi rullar ut röda mattan för barnfilmen med buller & bång. Under veckan vi att arrangera lite extra specialarrangemang kring filmvisningarna då Zita Barnens Bio tar vid och kör Barnfilmsstafetten för att uppmärksamma kvalitativ barnfilm! Mer information om saker som händer på bion kan ni läsa på zita.se

Uppdateringar sker hela tiden, och snart släpper vi biljetterna. Håll utkik

Barnens Bio
Återstående visningar i denna serie
(Eventuella visningar de senaste 2 dagarna finns också med i listan)
Cloudboy: lör 21/10 kl 12:30
Ballerinan och uppfinnaren: lör 21/10 kl 12:45
Märta Proppmätt: lör 21/10 kl 13:30

Publicerad 1/2 2017 kl 21:39. Senast uppdaterad 10/2 2017 kl 15:03.
Boka och köp

i dag
Zita
13:00 Neruda (Zita 2)
13:15 Barnmorskan (Zita 3)
13:45 Korparna (Zita 1)
15:30 Farväl Europa (Zita 3)
16:15 50 vårar (Zita 1)
17:00 Wolf and Sheep Premiär! (Zita 2)
17:30 Bobbi Jene (Zita 3)
18:30 Shapeshifters Premiär! (Zita 1)
19:00 Shapeshifters Premiär! (Zita 2)
19:30 Om själ och kropp (Zita 3)
20:00 Loving Vincent Premiär! (Zita 1)
20:30 The Square (Zita 2)
i morgon
Zita
12:30 Barnens Bio : Cloudboy (Zita 1)
14:00 50 vårar (Zita 1)
14:15 Barnmorskan (Zita 3)
14:30 Korparna (Zita 2)
16:30 Farväl Europa (Zita 3)
18:30 Bobbi Jene (Zita 3)
19:00 Wolf and Sheep (Zita 2)
19:30 Shapeshifters (Zita 1)
20:30 Om själ och kropp (Zita 3)
20:40 Villebråd (Zita 2)
21:00 Loving Vincent (Zita 1)
sön 22 okt
Zita
12:30 Cloudboy (Zita 1)
14:00 Korparna (Zita 1)
14:15 Barnmorskan (Zita 3)
14:30 50 vårar (Zita 2)
16:15 50 vårar (Zita 1)
16:30 Farväl Europa (Zita 3)
18:00 Shapeshifters (Zita 1)
18:30 Bobbi Jene (Zita 3)
19:00 Wolf and Sheep (Zita 2)
19:30 Loving Vincent (Zita 1)
20:30 Om själ och kropp (Zita 3)
20:40 Villebråd (Zita 2)
21:15 Shapeshifters (Zita 1)
mån 23 okt
Zita
13:00 Neruda (Zita 2)
13:15 Barnmorskan (Zita 3)
13:35 Korparna (Zita 1)
15:00 Villebråd (Zita 2)
15:30 Farväl Europa (Zita 3)
17:15 50 vårar (Zita 2)
18:00 Bobbi Jene (Zita 3)
19:00 Shapeshifters (Zita 2)
19:45 Om själ och kropp (Zita 3)
20:00 Loving Vincent (Zita 1)
20:30 The Square (Zita 2)
tis 24 okt
Zita
13:00 Neruda (Zita 2)
13:15 Barnmorskan (Zita 3)
13:45 Korparna (Zita 1)
15:00 Villebråd (Zita 2)
15:30 Farväl Europa (Zita 3)
16:00 50 vårar (Zita 1)
17:15 Wolf and Sheep (Zita 2)
18:00 Bobbi Jene (Zita 3)
19:00 Shapeshifters (Zita 2)
19:45 Om själ och kropp (Zita 3)
20:30 Loving Vincent (Zita 1)
20:30 The Square (Zita 2)
ons 25 okt
Zita
13:00 Neruda (Zita 2)
13:15 Barnmorskan (Zita 3)
13:45 Korparna (Zita 1)
15:00 Villebråd (Zita 2)
15:30 Farväl Europa (Zita 3)
16:00 50 vårar (Zita 1)
17:15 Wolf and Sheep (Zita 2)
18:00 Bobbi Jene (Zita 3)
19:00 Shapeshifters (Zita 2)
19:45 Om själ och kropp (Zita 3)
20:30 The Square (Zita 2)
tors 26 okt
Zita
13:00 Neruda (Zita 2)
13:15 Barnmorskan (Zita 3)
13:45 Korparna (Zita 1)
15:00 Villebråd (Zita 2)
15:30 Farväl Europa (Zita 3)
16:00 50 vårar (Zita 1)
17:15 Wolf and Sheep (Zita 2)
18:00 Bobbi Jene (Zita 3)
18:15 Shapeshifters (Zita 1)
19:00 Shapeshifters (Zita 2)
19:45 Om själ och kropp (Zita 3)
20:00 Loving Vincent (Zita 1)
20:30 The Square (Zita 2)
Zita Folkets Bio Stockholm | Birger Jarlsgatan 37, 08‚Äď23 20 20 | zita@zita.se