Kalendarium
Kalendarium
Klicka på titel för information och på tid för att boka biljetter
idag
Zita
13:00 Uppenbarelsen (Zita 1)
13:45 The Favourite (Zita 3)
14:00 Chelas arv (Zita 2)
16:00 The Wife (Zita 3)
16:15 Girl (Zita 2)
18:00 303 Squadron Enbart en visning! (Zita 1)
18:00 Aniara (Zita 3)
18:15 3 kvinnor (Zita 2)
20:00 Den ödmjuka (Zita 3)
20:15 Bränd (Zita 2)
20:30 Roma (Zita 1)
i morgon
Zita
13:00 Uppenbarelsen Sista visning! (Zita 1)
13:45 The Favourite (Zita 3)
15:45 If Beale Street Could Talk (Zita 1)
16:00 The Wife (Zita 3)
16:15 Girl (Zita 2)
18:00 Aniara (Zita 3)
18:15 3 kvinnor (Zita 2)
20:00 Den ödmjuka (Zita 3)
20:15 Bränd (Zita 2)
20:30 Roma (Zita 1)
Fler dagar...
Köp
Visas nu
Den otroliga historien om det jättestora päronet  poster
🔍
Svensk Kortfilm
Ny Finsk Film
Barnens Bio
Zita nyhetsbrev #11
Pedagoger
Kulturkompis
Bongo Bar
Biokällan - din biograf i Märsta
ABF
Europa Cinemas
Folkets Bio
Biljettköp
Kalendarium
Kalendarium
Klicka på titel för information och på tid för att boka biljetter
idag
Zita
13:00 Uppenbarelsen (Zita 1)
13:45 The Favourite (Zita 3)
14:00 Chelas arv (Zita 2)
16:00 The Wife (Zita 3)
16:15 Girl (Zita 2)
18:00 303 Squadron Enbart en visning! (Zita 1)
18:00 Aniara (Zita 3)
18:15 3 kvinnor (Zita 2)
20:00 Den ödmjuka (Zita 3)
20:15 Bränd (Zita 2)
20:30 Roma (Zita 1)
i morgon
Zita
13:00 Uppenbarelsen Sista visning! (Zita 1)
13:45 The Favourite (Zita 3)
15:45 If Beale Street Could Talk (Zita 1)
16:00 The Wife (Zita 3)
16:15 Girl (Zita 2)
18:00 Aniara (Zita 3)
18:15 3 kvinnor (Zita 2)
20:00 Den ödmjuka (Zita 3)
20:15 Bränd (Zita 2)
20:30 Roma (Zita 1)
Fler dagar...
Instagram
Den otroliga historien om det jättestora päronet  poster
Den otroliga historien om
det jättestora päronet
För närvarande är inga visningar av denna film planerade.
Barnens Bio
En film av Jørgen Lerdam, Amalie Næsby Fick, Philip Einstein Lipski
Originaltitel
Land
Produktionsår
Längd
Genre
Åldersgräns
Distributör
Språk
Den utrolige historie om den kæmpestore pæreDen utrolige...🔍
Danmark
2017
78 min
Animerad Familjefilm
Barntillåten
Njutafilms
Svenska (dubbat)

Den lilla elefanten Sebastian och hans bäste vän, katten Mitcho, bor i Solby – en trevlig liten kuststad där allt andas frid och lycka, tills den dag då stadens älskade borgmästare J.B. plötsligt försvinner. Snabbt som ögat tar viceborgmästaren Kvist över ledarskapet och planerar att bygga en jättestor skyskrapa som kommer lägga staden i evig skugga. De enda som nu kan rädda staden är Sebastian och Mitcho, fast de vet ännu inte om det...

 

Originaltitel
Land
Produktionsår
Längd
Genre
Åldersgräns
Distributör
Språk
Den utrolige historie om den kæmpestore pæreDen utrolige...🔍
Danmark
2017
78 min
Animerad Familjefilm
Barntillåten
Njutafilms
Svenska (dubbat)
Köp

idag
13:00 Uppenbarelsen (Zita 1)
13:45 The Favourite (Zita 3)
14:00 Chelas arv (Zita 2)
16:00 The Wife (Zita 3)
16:15 Girl (Zita 2)
18:00 303 Squadron Enbart en visning! (Zita 1)
18:00 Aniara (Zita 3)
18:15 3 kvinnor (Zita 2)
20:00 Den ödmjuka (Zita 3)
20:15 Bränd (Zita 2)
20:30 Roma (Zita 1)
i morgon
13:00 Uppenbarelsen Sista visning! (Zita 1)
13:45 The Favourite (Zita 3)
15:45 If Beale Street Could Talk (Zita 1)
16:00 The Wife (Zita 3)
16:15 Girl (Zita 2)
18:00 Aniara (Zita 3)
18:15 3 kvinnor (Zita 2)
20:00 Den ödmjuka (Zita 3)
20:15 Bränd (Zita 2)
20:30 Roma (Zita 1)
21 tors feb
13:30 Shoplifters (Zita 1)
13:45 The Favourite (Zita 3)
15:30 Chelas arv (Zita 2)
15:45 Roma (Zita 1)
16:00 The Wife (Zita 3)
17:30 3 kvinnor (Zita 2)
18:00 Aniara (Zita 3)
19:00 Opera de Paris Live!: Svansjön (Zita 1)
20:00 Den ödmjuka (Zita 3)
22 fre feb
13:15 3 kvinnor (Zita 2)
13:30 Chelas arv (Zita 1)
13:45 The Wife (Zita 3)
15:15 Bränd (Zita 2)
15:30 If Beale Street Could Talk (Zita 1)
15:45 Den ödmjuka (Zita 3)
18:00 Ny Finsk Film: Olavi Virta – En oförglömlig röst (Zita 1)
18:15 Woman at War Premiär! (Zita 2)
18:30 Aniara (Zita 3)
20:15 3 kvinnor (Zita 2)
20:30 The Favourite (Zita 3)
20:45 Roma (Zita 1)
23 lör feb
12:00 Sportlovsbio: Ormtyglar + Alla döda små djur (Zita 1)
12:15 Sportlovsbio: Stora stygga räven (Zita 2)
12:30 Sportlovsbio: Bamse och dunderklockan (Zita 3)
13:00 Sportlovsbio: Ormtyglar + Alla döda små djur (Zita 1)
13:45 The Wife (Zita 3)
14:00 Ny Finsk Film: Olavi Virta - en oförglömlig röst (Zita 2)
14:00 Ny Finsk Film: Olavi Virta – En oförglömlig röst (Zita 1)
15:45 Den ödmjuka (Zita 3)
16:30 If Beale Street Could Talk (Zita 1)
16:45 3 kvinnor (Zita 2)
18:30 Aniara (Zita 3)
18:45 Woman at War (Zita 2)
19:00 Chelas arv (Zita 1)
20:30 The Favourite (Zita 3)
20:45 Bränd (Zita 2)
21:00 Roma (Zita 1)
24 sön feb
12:00 Sportlovsbio: Ormtyglar + Alla döda små djur (Zita 1)
12:15 Sportlovsbio: Stora stygga räven (Zita 2)
12:30 Sportlovsbio: Bamse och dunderklockan (Zita 3)
13:00 Sportlovsbio: Ormtyglar + Alla döda små djur (Zita 1)
13:45 The Wife (Zita 3)
14:00 Ny Finsk Film: Olavi Virta - en oförglömlig röst (Zita 2)
14:00 Ny Finsk Film: Olavi Virta – En oförglömlig röst (Zita 1)
14:10 3 kvinnor (Zita 2)
15:45 Den ödmjuka (Zita 3)
16:00 Draug (Zita 2)
17:45 Woman at War (Zita 2)
18:00 Scandinavian women in horror kortfilmer (Zita 1)
18:30 Aniara (Zita 3)
19:45 Bränd (Zita 2)
20:00 Suspiria (Zita 1)
20:30 The Favourite (Zita 3)
25 mån feb
12:15 Sportlovsbio: Stora stygga räven (Zita 2)
12:30 Sportlovsbio: Bamse och dunderklockan (Zita 3)
12:45 Sportlovsbio: Ormtyglar + Alla döda små djur (Zita 1)
13:30 Chelas arv (Zita 1)
13:45 The Wife (Zita 3)
14:00 3 kvinnor (Zita 2)
15:30 If Beale Street Could Talk (Zita 1)
15:45 Den ödmjuka (Zita 3)
16:00 Bränd (Zita 2)
18:00 Stockholm Filmskola på Zita: Inspirationsseminarium Stockholms Filmskola (Zita 1)
18:30 Aniara (Zita 3)
18:45 Woman at War (Zita 2)
20:15 Roma (Zita 1)
20:30 The Favourite (Zita 3)
20:45 Shoplifters (Zita 2)
26 tis feb
12:15 Sportlovsbio: Stora stygga räven (Zita 2)
12:30 Sportlovsbio: Bamse och dunderklockan (Zita 3)
12:45 Sportlovsbio: Ormtyglar + Alla döda små djur (Zita 1)
13:30 Chelas arv (Zita 1)
13:45 The Wife (Zita 3)
14:00 3 kvinnor (Zita 2)
15:30 If Beale Street Could Talk (Zita 1)
15:45 Den ödmjuka (Zita 3)
16:00 Bränd (Zita 2)
18:00 Aniara DISPLAY (Zita 1)
18:30 The Favourite (Zita 3)
18:45 Woman at War (Zita 2)
20:45 Roma (Zita 1)
20:45 Shoplifters (Zita 2)
21:00 The Wife (Zita 3)
27 ons feb
12:15 Sportlovsbio: Stora stygga räven (Zita 2)
12:30 Sportlovsbio: Bamse och dunderklockan (Zita 3)
12:45 Sportlovsbio: Ormtyglar + Alla döda små djur (Zita 1)
13:30 Chelas arv (Zita 1)
13:45 The Wife (Zita 3)
14:00 3 kvinnor (Zita 2)
15:30 If Beale Street Could Talk (Zita 1)
15:45 Den ödmjuka (Zita 3)
16:00 Bränd (Zita 2)
18:30 Aniara (Zita 3)
18:30 Svensk kortfilm c/o Folkets Bio: Zlatan i Alperna (Zita 1)
18:45 Woman at War (Zita 2)
20:30 Roma (Zita 1)
20:45 Shoplifters Sista visning! (Zita 2)
21:00 The Favourite (Zita 3)
28 tors feb
12:15 Sportlovsbio: Stora stygga räven (Zita 2)
12:30 Sportlovsbio: Bamse och dunderklockan (Zita 3)
12:45 Sportlovsbio: Ormtyglar + Alla döda små djur (Zita 1)
13:30 Chelas arv (Zita 1)
13:45 The Wife (Zita 3)
14:00 3 kvinnor (Zita 2)
15:30 If Beale Street Could Talk (Zita 1)
15:45 Den ödmjuka (Zita 3)
16:00 Bränd (Zita 2)
18:30 Aniara (Zita 3)
18:45 Woman at War (Zita 2)
19:00 Analysera Mera: Shoplifters (Zita 1)
20:30 The Favourite (Zita 3)
20:45 Roma (Zita 2)
Zita Folkets Bio Stockholm | Birger Jarlsgatan 37, 08–23 20 20 | zita@zita.se
Zita | Birger Jarlsgatan 37, 08–23 20 20 | zita@zita.se
⬆︎