Kalendarium
Kalendarium
Klicka på titel för information och på tid för att boka biljetter
idag
Zita
13:00 Uppenbarelsen (Zita 1)
13:45 The Favourite (Zita 3)
14:00 Chelas arv (Zita 2)
16:00 The Wife (Zita 3)
16:15 Girl (Zita 2)
18:00 303 Squadron Enbart en visning! (Zita 1)
18:00 Aniara (Zita 3)
18:15 3 kvinnor (Zita 2)
20:00 Den ödmjuka (Zita 3)
20:15 Bränd (Zita 2)
20:30 Roma (Zita 1)
i morgon
Zita
13:00 Uppenbarelsen Sista visning! (Zita 1)
13:45 The Favourite (Zita 3)
15:45 If Beale Street Could Talk (Zita 1)
16:00 The Wife (Zita 3)
16:15 Girl (Zita 2)
18:00 Aniara (Zita 3)
18:15 3 kvinnor (Zita 2)
20:00 Den ödmjuka (Zita 3)
20:15 Bränd (Zita 2)
20:30 Roma (Zita 1)
Fler dagar...
Köp
Visas nu
Under the Tree poster
🔍
Svensk Kortfilm
Ny Finsk Film
Barnens Bio
Zita nyhetsbrev #11
Pedagoger
Kulturkompis
Bongo Bar
Biokällan - din biograf i Märsta
ABF
Europa Cinemas
Folkets Bio
Biljettköp
Kalendarium
Kalendarium
Klicka på titel för information och på tid för att boka biljetter
idag
Zita
13:00 Uppenbarelsen (Zita 1)
13:45 The Favourite (Zita 3)
14:00 Chelas arv (Zita 2)
16:00 The Wife (Zita 3)
16:15 Girl (Zita 2)
18:00 303 Squadron Enbart en visning! (Zita 1)
18:00 Aniara (Zita 3)
18:15 3 kvinnor (Zita 2)
20:00 Den ödmjuka (Zita 3)
20:15 Bränd (Zita 2)
20:30 Roma (Zita 1)
i morgon
Zita
13:00 Uppenbarelsen Sista visning! (Zita 1)
13:45 The Favourite (Zita 3)
15:45 If Beale Street Could Talk (Zita 1)
16:00 The Wife (Zita 3)
16:15 Girl (Zita 2)
18:00 Aniara (Zita 3)
18:15 3 kvinnor (Zita 2)
20:00 Den ödmjuka (Zita 3)
20:15 Bränd (Zita 2)
20:30 Roma (Zita 1)
Fler dagar...
Instagram
Under the Tree poster
◀︎ BLÄDDRA ▶︎
Under the Tree
För närvarande är inga visningar av denna film planerade.
En film av Hafsteinn Gunnar Sigurdsson
Originaltitel
Land
Produktionsår
Premiär
Längd
Genre
Distributör
Språk
Textning
Undir trénu
Island, Frankrike
2017
1 juni 2018
89 min
Drama, Komedi
Scanbox Entertainmen
Isländska
Svenska

Atli och Agnes hänger mest ihop för dottern Ásas skull, och när Agnes upptäcker att Atli kollar på film där han har sex med sitt ex slänger hon raskt ut honom. Han flyttar in hos föräldrarna, som är i konflikt med grannarna om det stora alltför skuggande trädet på sin bakgård. Atli genomlider käbblet mellan de två hushållen samtidigt som han försöker säkra delad vårdnad om lilla Ása. Trädkampen förs med allt från säkerhetskameror till motorsåg, och såväl människors som husdjurs liv svävar snart i fara.

Medverkande: Steinthór Hróar Steinthórsson, Edda Björgvinsdóttir, Sigurdur Sigurjónsson, Lára Jóhanna Jónsdóttir, och Thorsteinn Bachmann.
Originaltitel
Land
Produktionsår
Premiär
Längd
Genre
Distributör
Språk
Textning
Undir trénu
Island, Frankrike
2017
1 juni 2018
89 min
Drama, Komedi
Scanbox Entertainmen
Isländska
Svenska
Köp

idag
13:00 Uppenbarelsen (Zita 1)
13:45 The Favourite (Zita 3)
14:00 Chelas arv (Zita 2)
16:00 The Wife (Zita 3)
16:15 Girl (Zita 2)
18:00 303 Squadron Enbart en visning! (Zita 1)
18:00 Aniara (Zita 3)
18:15 3 kvinnor (Zita 2)
20:00 Den ödmjuka (Zita 3)
20:15 Bränd (Zita 2)
20:30 Roma (Zita 1)
i morgon
13:00 Uppenbarelsen Sista visning! (Zita 1)
13:45 The Favourite (Zita 3)
15:45 If Beale Street Could Talk (Zita 1)
16:00 The Wife (Zita 3)
16:15 Girl (Zita 2)
18:00 Aniara (Zita 3)
18:15 3 kvinnor (Zita 2)
20:00 Den ödmjuka (Zita 3)
20:15 Bränd (Zita 2)
20:30 Roma (Zita 1)
21 tors feb
13:30 Shoplifters (Zita 1)
13:45 The Favourite (Zita 3)
15:30 Chelas arv (Zita 2)
15:45 Roma (Zita 1)
16:00 The Wife (Zita 3)
17:30 3 kvinnor (Zita 2)
18:00 Aniara (Zita 3)
19:00 Opera de Paris Live!: Svansjön (Zita 1)
20:00 Den ödmjuka (Zita 3)
22 fre feb
13:15 3 kvinnor (Zita 2)
13:30 Chelas arv (Zita 1)
13:45 The Wife (Zita 3)
15:15 Bränd (Zita 2)
15:30 If Beale Street Could Talk (Zita 1)
15:45 Den ödmjuka (Zita 3)
18:00 Ny Finsk Film: Olavi Virta – En oförglömlig röst (Zita 1)
18:15 Woman at War Premiär! (Zita 2)
18:30 Aniara (Zita 3)
20:15 3 kvinnor (Zita 2)
20:30 The Favourite (Zita 3)
20:45 Roma (Zita 1)
23 lör feb
12:00 Sportlovsbio: Ormtyglar + Alla döda små djur (Zita 1)
12:15 Sportlovsbio: Stora stygga räven (Zita 2)
12:30 Sportlovsbio: Bamse och dunderklockan (Zita 3)
13:00 Sportlovsbio: Ormtyglar + Alla döda små djur (Zita 1)
13:45 The Wife (Zita 3)
14:00 Ny Finsk Film: Olavi Virta - en oförglömlig röst (Zita 2)
14:00 Ny Finsk Film: Olavi Virta – En oförglömlig röst (Zita 1)
15:45 Den ödmjuka (Zita 3)
16:30 If Beale Street Could Talk (Zita 1)
16:45 3 kvinnor (Zita 2)
18:30 Aniara (Zita 3)
18:45 Woman at War (Zita 2)
19:00 Chelas arv (Zita 1)
20:30 The Favourite (Zita 3)
20:45 Bränd (Zita 2)
21:00 Roma (Zita 1)
24 sön feb
12:00 Sportlovsbio: Ormtyglar + Alla döda små djur (Zita 1)
12:15 Sportlovsbio: Stora stygga räven (Zita 2)
12:30 Sportlovsbio: Bamse och dunderklockan (Zita 3)
13:00 Sportlovsbio: Ormtyglar + Alla döda små djur (Zita 1)
13:45 The Wife (Zita 3)
14:00 Ny Finsk Film: Olavi Virta - en oförglömlig röst (Zita 2)
14:00 Ny Finsk Film: Olavi Virta – En oförglömlig röst (Zita 1)
14:10 3 kvinnor (Zita 2)
15:45 Den ödmjuka (Zita 3)
16:00 Draug (Zita 2)
17:45 Woman at War (Zita 2)
18:00 Scandinavian women in horror kortfilmer (Zita 1)
18:30 Aniara (Zita 3)
19:45 Bränd (Zita 2)
20:00 Suspiria (Zita 1)
20:30 The Favourite (Zita 3)
25 mån feb
12:15 Sportlovsbio: Stora stygga räven (Zita 2)
12:30 Sportlovsbio: Bamse och dunderklockan (Zita 3)
12:45 Sportlovsbio: Ormtyglar + Alla döda små djur (Zita 1)
13:30 Chelas arv (Zita 1)
13:45 The Wife (Zita 3)
14:00 3 kvinnor (Zita 2)
15:30 If Beale Street Could Talk (Zita 1)
15:45 Den ödmjuka (Zita 3)
16:00 Bränd (Zita 2)
18:00 Stockholm Filmskola på Zita: Inspirationsseminarium Stockholms Filmskola (Zita 1)
18:30 Aniara (Zita 3)
18:45 Woman at War (Zita 2)
20:15 Roma (Zita 1)
20:30 The Favourite (Zita 3)
20:45 Shoplifters (Zita 2)
26 tis feb
12:15 Sportlovsbio: Stora stygga räven (Zita 2)
12:30 Sportlovsbio: Bamse och dunderklockan (Zita 3)
12:45 Sportlovsbio: Ormtyglar + Alla döda små djur (Zita 1)
13:30 Chelas arv (Zita 1)
13:45 The Wife (Zita 3)
14:00 3 kvinnor (Zita 2)
15:30 If Beale Street Could Talk (Zita 1)
15:45 Den ödmjuka (Zita 3)
16:00 Bränd (Zita 2)
18:00 Aniara DISPLAY (Zita 1)
18:30 The Favourite (Zita 3)
18:45 Woman at War (Zita 2)
20:45 Roma (Zita 1)
20:45 Shoplifters (Zita 2)
21:00 The Wife (Zita 3)
27 ons feb
12:15 Sportlovsbio: Stora stygga räven (Zita 2)
12:30 Sportlovsbio: Bamse och dunderklockan (Zita 3)
12:45 Sportlovsbio: Ormtyglar + Alla döda små djur (Zita 1)
13:30 Chelas arv (Zita 1)
13:45 The Wife (Zita 3)
14:00 3 kvinnor (Zita 2)
15:30 If Beale Street Could Talk (Zita 1)
15:45 Den ödmjuka (Zita 3)
16:00 Bränd (Zita 2)
18:30 Aniara (Zita 3)
18:30 Svensk kortfilm c/o Folkets Bio: Zlatan i Alperna (Zita 1)
18:45 Woman at War (Zita 2)
20:30 Roma (Zita 1)
20:45 Shoplifters Sista visning! (Zita 2)
21:00 The Favourite (Zita 3)
28 tors feb
12:15 Sportlovsbio: Stora stygga räven (Zita 2)
12:30 Sportlovsbio: Bamse och dunderklockan (Zita 3)
12:45 Sportlovsbio: Ormtyglar + Alla döda små djur (Zita 1)
13:30 Chelas arv (Zita 1)
13:45 The Wife (Zita 3)
14:00 3 kvinnor (Zita 2)
15:30 If Beale Street Could Talk (Zita 1)
15:45 Den ödmjuka (Zita 3)
16:00 Bränd (Zita 2)
18:30 Aniara (Zita 3)
18:45 Woman at War (Zita 2)
19:00 Analysera Mera: Shoplifters (Zita 1)
20:30 The Favourite (Zita 3)
20:45 Roma (Zita 2)
Zita Folkets Bio Stockholm | Birger Jarlsgatan 37, 08–23 20 20 | zita@zita.se
Zita | Birger Jarlsgatan 37, 08–23 20 20 | zita@zita.se
⬆︎