Kalendarium
Kalendarium
Klicka pÄ titel för information och pÄ tid för att köpa biljetter
idag
Zita
14:15 Shirley (Zita 2)
14:45 Samtidigt pÄ Jorden (Zita 3)
15:15 Psykos i Stockholm (Zita 1)
16:15 Papicha (Zita 2)
16:30 The Audition (Zita 3)
18:00 Terapisterna ExtraförestÀllning! (Zita 1)
18:15 Idomeni (Zita 2)
18:30 Bitter Love (Zita 3)
20:00 Terapisterna (Zita 1)
20:15 There Is No Evil (Zita 2)
20:30 Babyteeth (Zita 3)
i morgon
Zita
14:15 Shirley (Zita 2)
14:45 Samtidigt pÄ Jorden (Zita 3)
16:00 Psykos i Stockholm (Zita 1)
16:15 Papicha (Zita 2)
16:30 The Audition (Zita 3)
18:00 Idomeni (Zita 1)
18:15 The Painted Bird (Zita 2)
18:30 Bitter Love (Zita 3)
20:00 There Is No Evil (Zita 1)
20:30 Babyteeth (Zita 3)
Fler dagar...
Biljetter2
Visas nu
Bitter Love poster
🔍
stotta
Nyhetsbrev_ny
Pedagoger_ny
Franska Tisdagar_ny
Barnens Bio
NyFinskFilm
kortfilm hösten 2020
Bli ZitavÀn
Bongo Bar _ Ny
Kulturkompis ny
BiokÀllan - din biograf i MÀrsta
Folkets Bio
Biljetter_svart
Kalendarium
Kalendarium
Klicka pÄ titel för information och pÄ tid för att köpa biljetter
idag
Zita
14:15 Shirley (Zita 2)
14:45 Samtidigt pÄ Jorden (Zita 3)
15:15 Psykos i Stockholm (Zita 1)
16:15 Papicha (Zita 2)
16:30 The Audition (Zita 3)
18:00 Terapisterna ExtraförestÀllning! (Zita 1)
18:15 Idomeni (Zita 2)
18:30 Bitter Love (Zita 3)
20:00 Terapisterna (Zita 1)
20:15 There Is No Evil (Zita 2)
20:30 Babyteeth (Zita 3)
i morgon
Zita
14:15 Shirley (Zita 2)
14:45 Samtidigt pÄ Jorden (Zita 3)
16:00 Psykos i Stockholm (Zita 1)
16:15 Papicha (Zita 2)
16:30 The Audition (Zita 3)
18:00 Idomeni (Zita 1)
18:15 The Painted Bird (Zita 2)
18:30 Bitter Love (Zita 3)
20:00 There Is No Evil (Zita 1)
20:30 Babyteeth (Zita 3)
Fler dagar...
Facebook
Instagram
Bitter Love poster
◀ BLÄDDRA ▶
Bitter Love
▶  Se tider och köp
En film av Jerzy Sladkowski
Land
ProduktionsÄr
PremiÀr
LĂ€ngd
Genre
Distributör
SprÄk
Textning
Sverige
2020
18 sept 2020
90 min
DokumentÀr
Folkets Bio
Ryska
Svenska

Alla de som gått ombord på resan drivs av en längtan efter förändring i sina liv: lycka, kärlek, vänskap. Vi flyter längs Volga på ett ryskt kryssningsfartyg, ett mikrouniversum av billig lyx som åtnjuts av ett blandat galleri av människor. De flesta har sina bästa år bakom sig, något de är smärtsamt medvetna om. Men de som är lite yngre har det inte lättare. Ombord finns en spåkvinna och hon skräder inte orden när hennes sökande medpassagerare undrar vad framtiden bär. Livet är långt, lycka är förgängligt, kärlek är komplicerat, men med lite självinsikt och humor blir slutet gott för de flesta.

Land
ProduktionsÄr
PremiÀr
LĂ€ngd
Genre
Distributör
SprÄk
Textning
Sverige
2020
18 sept 2020
90 min
DokumentÀr
Folkets Bio
Ryska
Svenska

idag
14:15 Shirley (Zita 2)
14:45 Samtidigt pÄ Jorden (Zita 3)
15:15 Psykos i Stockholm (Zita 1)
16:15 Papicha (Zita 2)
16:30 The Audition (Zita 3)
18:00 Terapisterna ExtraförestÀllning! (Zita 1)
18:15 Idomeni (Zita 2)
18:30 Bitter Love (Zita 3)
20:00 Terapisterna (Zita 1)
20:15 There Is No Evil (Zita 2)
20:30 Babyteeth (Zita 3)
i morgon
14:15 Shirley (Zita 2)
14:45 Samtidigt pÄ Jorden (Zita 3)
16:00 Psykos i Stockholm (Zita 1)
16:15 Papicha (Zita 2)
16:30 The Audition (Zita 3)
18:00 Idomeni (Zita 1)
18:15 The Painted Bird (Zita 2)
18:30 Bitter Love (Zita 3)
20:00 There Is No Evil (Zita 1)
20:30 Babyteeth (Zita 3)
2 fre okt
13:30 Papicha (Zita 3)
13:45 Shirley (Zita 1)
14:00 Adam (Zita 2)
15:30 There Is No Evil (Zita 3)
16:00 Idomeni (Zita 1)
16:15 Bitter Love (Zita 2)
18:00 On the Rocks PremiÀr! (Zita 1)
18:15 Adam (Zita 2)
18:30 Disco PremiÀr! (Zita 3)
20:15 On the Rocks (Zita 1)
20:30 The trial of the Chicago 7 PremiÀr! (Zita 2)
20:45 Babyteeth (Zita 3)
3 lör okt
12:00 Barnens Bio : Pat och Mat (Zita 3)
12:15 Barnens Bio : Latte Igelkott och den magiska vattenstenen (Zita 2)
12:45 Barnens Bio : Shoooms otroliga resa (Zita 1)
13:30 Papicha (Zita 3)
13:45 Shirley (Zita 1)
14:00 Adam (Zita 2)
15:30 There Is No Evil (Zita 3)
16:00 Idomeni (Zita 1)
16:15 Bitter Love (Zita 2)
18:00 On the Rocks (Zita 1)
18:15 Adam (Zita 2)
18:30 Disco (Zita 3)
20:15 On the Rocks (Zita 1)
20:30 The trial of the Chicago 7 (Zita 2)
20:45 Babyteeth (Zita 3)
4 sön okt
12:00 Barnens Bio : Pat och Mat (Zita 3)
12:15 Barnens Bio : Latte Igelkott och den magiska vattenstenen (Zita 2)
12:45 Barnens Bio : Shoooms otroliga resa (Zita 1)
13:30 Papicha Sista visning! (Zita 3)
13:45 Shirley (Zita 1)
14:00 Adam (Zita 2)
15:30 There Is No Evil (Zita 3)
16:00 Idomeni (Zita 1)
16:15 Bitter Love (Zita 2)
18:00 On the Rocks (Zita 1)
18:15 Adam (Zita 2)
18:30 Disco (Zita 3)
20:15 On the Rocks (Zita 1)
20:30 The trial of the Chicago 7 (Zita 2)
20:45 Babyteeth (Zita 3)
5 mÄn okt
13:30 The Audition (Zita 3)
13:45 Shirley (Zita 1)
14:00 Adam (Zita 2)
15:30 There Is No Evil (Zita 3)
16:00 Idomeni (Zita 1)
16:15 Bitter Love (Zita 2)
18:00 On the Rocks (Zita 1)
18:15 Adam (Zita 2)
18:30 Disco (Zita 3)
20:00 On the Rocks (Zita 1)
20:15 The trial of the Chicago 7 (Zita 2)
20:30 Babyteeth (Zita 3)
6 tis okt
13:30 The Audition (Zita 3)
14:00 Adam (Zita 2)
15:00 On the Rocks (Zita 1)
15:30 There Is No Evil (Zita 3)
16:15 Bitter Love (Zita 2)
17:00 Adam (Zita 1)
18:30 Franska Tisdagar: Min Dotter Gloria (Zita 2)
19:30 Svensk kortfilm c/o Folkets Bio: Daddy's girl (Zita 1)
20:30 Babyteeth (Zita 3)
20:45 On the Rocks (Zita 1)
20:45 The trial of the Chicago 7 (Zita 2)
7 ons okt
13:30 The Audition (Zita 3)
13:45 On the Rocks (Zita 1)
14:00 Adam (Zita 2)
15:30 There Is No Evil (Zita 3)
16:00 Idomeni (Zita 1)
16:15 Bitter Love (Zita 2)
18:00 Kenta Lever PremiÀr! (Zita 1)
18:15 Adam (Zita 2)
18:30 Disco (Zita 3)
20:00 On the Rocks (Zita 1)
20:15 The trial of the Chicago 7 (Zita 2)
20:30 Babyteeth (Zita 3)
8 tors okt
13:15 The Audition (Zita 3)
15:15 There Is No Evil (Zita 3)
16:30 On the Rocks (Zita 1)
18:00 Disco (Zita 3)
18:15 Adam (Zita 2)
18:30 Ny Finsk Film: Hundar bÀr inte byxor (Zita 1)
20:00 Babyteeth (Zita 3)
20:15 Kenta Lever (Zita 2)
20:30 On the Rocks (Zita 1)
Zita Folkets Bio Stockholm | Birger Jarlsgatan 37, 08–23 20 20 | kassan@zita.se

Zita | Birger Jarlsgatan 37, 08–23 20 20 | kassan@zita.se
âŹ†ïžŽ