Kalendarium
Kalendarium
Klicka pÄ titel för information och pÄ tid för att köpa biljetter
idag
Zita
13:15 Perfect Days (Zita 1)
14:00 The old oak (Zita 3)
14:15 Bastarden (Zita 2)
16:00 Ett hjÀrta Àr alltid rött (Zita 1)
16:15 Smoke Sauna Sisterhood (Zita 3)
18:00 Visegrad 4 Filmdagar: Magdalena (Zita 1)
18:30 LĂ€rarrummet (Zita 3)
20:15 The Zone of Interest (Zita 1)
20:30 Megaheartz (Zita 2)
20:45 Ett hjÀrta Àr alltid rött (Zita 3)
i morgon
Zita
13:00 Perfect Days (Zita 2)
13:15 Banel & Adama PremiÀr! (Zita 3)
13:30 NÀr Sophia mötte Sylvain (Zita 1)
15:00 Bastarden (Zita 3)
15:30 The Zone of Interest (Zita 2)
15:45 LĂ€rarrummet (Zita 1)
17:30 Poor things (Zita 3)
18:00 Visegrad 4 Filmdagar: Be my dad (Zita 1)
18:00 Filmen om Kal P Dal PremiÀr! (Zita 2)
20:00 All of us Strangers PremiÀr! (Zita 2)
20:15 Megaheartz (Zita 3)
20:30 Ett hjÀrta Àr alltid rött (Zita 1)
Fler dagar...
Biljetter2
Visas nuTider & Biljetter
Greta Gris Biofest poster
🔍
Bli ZitavÀn
Zitas Filmpedagoger
50 Ă„r
Opera
Franska Tisdagar_ny
Ny Finsk Film
English Subtitles
svensk kortfilm 2024
Klassiker pÄ Zita
Barnens Bio
mÄnadens dokumentÀr
Bongo Bar _ Ny
Kulturkompis ny
Folkets Bio
Biljetter_svart
Kalendarium
Kalendarium
Klicka pÄ titel för information och pÄ tid för att köpa biljetter
idag
Zita
13:15 Perfect Days (Zita 1)
14:00 The old oak (Zita 3)
14:15 Bastarden (Zita 2)
16:00 Ett hjÀrta Àr alltid rött (Zita 1)
16:15 Smoke Sauna Sisterhood (Zita 3)
18:00 Visegrad 4 Filmdagar: Magdalena (Zita 1)
18:30 LĂ€rarrummet (Zita 3)
20:15 The Zone of Interest (Zita 1)
20:30 Megaheartz (Zita 2)
20:45 Ett hjÀrta Àr alltid rött (Zita 3)
i morgon
Zita
13:00 Perfect Days (Zita 2)
13:15 Banel & Adama PremiÀr! (Zita 3)
13:30 NÀr Sophia mötte Sylvain (Zita 1)
15:00 Bastarden (Zita 3)
15:30 The Zone of Interest (Zita 2)
15:45 LĂ€rarrummet (Zita 1)
17:30 Poor things (Zita 3)
18:00 Visegrad 4 Filmdagar: Be my dad (Zita 1)
18:00 Filmen om Kal P Dal PremiÀr! (Zita 2)
20:00 All of us Strangers PremiÀr! (Zita 2)
20:15 Megaheartz (Zita 3)
20:30 Ett hjÀrta Àr alltid rött (Zita 1)
Fler dagar...
Greta Gris Biofest poster
◀ BLÄDDRA ▶
Greta Gris Biofest
▶  Se tider och köp
Barnens Bio
En film av Andrea Tran
Land
ProduktionsÄr
PremiÀr
LĂ€ngd
Genre
ÅldersgrĂ€ns
Distributör
SprÄk
USA
2023
9 feb 2024
65 min
Animerad familjefilm
BarntillÄten
Folkets Hus och Park
Svenska (dubbat)

I år firar Greta Gris 20-årsjubileum, och för att fira denna stora händelse bjuder hon på den största festen någonsin – och alla hennes vänner är inbjudna!

Hela familjen kan njuta av tio nya Greta Gris-avsnitt, inklusive en berättelse om en bröllopsfest i tre delar. Med fem nya sånger och elva interaktiva underhållande korta inslag där Greta Gris och hennes vänner spelar, dansar och sjunger i vår värld, kommer du och dina barn att kunna dansa och röra er tillsammans med Greta Gris.

Land
ProduktionsÄr
PremiÀr
LĂ€ngd
Genre
ÅldersgrĂ€ns
Distributör
SprÄk
USA
2023
9 feb 2024
65 min
Animerad familjefilm
BarntillÄten
Folkets Hus och Park
Svenska (dubbat)
Barnens Bio
Filmen ingÄr i Barnens Bio och visas 17/2 kl 12:30; 27/2 kl 12:00; 28/2 kl 12:00.
Övrigt som Ă„terstĂ„r i denna serie
(Eventuella visningar de senaste 5 dagarna finns ocksÄ med i listan)
Bara knyt, Alfons 24/2 kl 12:30
Bara knyt, Alfons 25/2 kl 12:30
Bara knyt, Alfons 26/2 kl 12:30
Bara knyt, Alfons 27/2 kl 12:15
Bara knyt, Alfons 29/2 kl 12:00
Robot Dreams 2/3 kl 12:00 (Förhandsvisning!)

22 tors feb
13:15 Perfect Days (Zita 1)
14:00 The old oak (Zita 3)
14:15 Bastarden (Zita 2)
16:00 Ett hjÀrta Àr alltid rött (Zita 1)
16:15 Smoke Sauna Sisterhood (Zita 3)
18:00 Visegrad 4 Filmdagar: Magdalena (Zita 1)
18:30 LĂ€rarrummet (Zita 3)
20:15 The Zone of Interest (Zita 1)
20:30 Megaheartz (Zita 2)
20:45 Ett hjÀrta Àr alltid rött (Zita 3)
23 fre feb
13:00 Perfect Days (Zita 2)
13:15 Banel & Adama PremiÀr! (Zita 3)
13:30 NÀr Sophia mötte Sylvain (Zita 1)
15:00 Bastarden (Zita 3)
15:30 The Zone of Interest (Zita 2)
15:45 LĂ€rarrummet (Zita 1)
17:30 Poor things (Zita 3)
18:00 Visegrad 4 Filmdagar: Be my dad (Zita 1)
18:00 Filmen om Kal P Dal PremiÀr! (Zita 2)
20:00 All of us Strangers PremiÀr! (Zita 2)
20:15 Megaheartz (Zita 3)
20:30 Ett hjÀrta Àr alltid rött (Zita 1)
24 lör feb
12:00 Barnens Bio : Aja baja, Alfons Åberg (Zita 2)
12:15 Barnens Bio : Arne Alligator och djungelkompisarna (Zita 3)
12:30 Barnens Bio : Bara knyt, Alfons (Zita 1)
13:00 NÀr Sophia mötte Sylvain (Zita 2)
13:30 The Zone of Interest (Zita 1)
14:00 Banel & Adama (Zita 3)
15:00 Visegrad 4 Filmdagar: Invalid (Zita 1)
15:15 Bastarden (Zita 2)
15:45 Höstlöv som faller (Zita 3)
17:30 Megaheartz (Zita 3)
18:00 Filmen om Kal P Dal (Zita 1)
18:15 LĂ€rarrummet (Zita 2)
19:30 Poor things (Zita 3)
20:00 Ett hjÀrta Àr alltid rött (Zita 1)
20:30 All of us Strangers (Zita 2)
25 sön feb
12:00 Barnens Bio : Aja baja, Alfons Åberg (Zita 2)
12:15 Barnens Bio : Arne Alligator och djungelkompisarna (Zita 3)
12:30 Barnens Bio : Bara knyt, Alfons (Zita 1)
13:00 NÀr Sophia mötte Sylvain (Zita 2)
13:30 Perfect Days (Zita 1)
14:00 Banel & Adama (Zita 3)
15:15 Bastarden (Zita 2)
15:45 Höstlöv som faller (Zita 3)
16:00 The Zone of Interest (Zita 1)
17:30 Megaheartz (Zita 3)
18:00 Filmen om Kal P Dal (Zita 1)
18:15 LĂ€rarrummet (Zita 2)
19:30 Poor things (Zita 3)
20:15 Ett hjÀrta Àr alltid rött (Zita 1)
20:30 All of us Strangers (Zita 2)
26 mÄn feb
12:00 Barnens Bio : Aja baja, Alfons Åberg (Zita 2)
12:15 Barnens Bio : Arne Alligator och djungelkompisarna (Zita 3)
12:30 Barnens Bio : Bara knyt, Alfons (Zita 1)
13:30 Banel & Adama (Zita 2)
14:00 LĂ€rarrummet (Zita 3)
15:00 Ett hjÀrta Àr alltid rött (Zita 1)
15:30 NÀr Sophia mötte Sylvain (Zita 2)
16:15 Smoke Sauna Sisterhood (Zita 3)
17:30 LĂ€rarrummet (Zita 1)
18:00 Bastarden (Zita 3)
18:15 All of us Strangers (Zita 2)
20:00 The Zone of Interest (Zita 1)
20:15 Filmen om Kal P Dal (Zita 2)
20:30 Megaheartz (Zita 3)
27 tis feb
12:00 Barnens Bio : Greta Gris Biofest (Zita 2)
12:15 Barnens Bio : Bara knyt, Alfons (Zita 1)
12:30 Barnens Bio : Arne Alligator och djungelkompisarna (Zita 3)
13:45 Höstlöv som faller (Zita 2)
14:00 LĂ€rarrummet (Zita 3)
15:30 Ett hjÀrta Àr alltid rött (Zita 1)
15:45 LĂ€rarrummet (Zita 2)
16:15 Banel & Adama (Zita 3)
18:00 Franska Tisdagar: Vermin (Zita 1)
18:15 Films with English subtitles: The Zone of Interest (Zita 2)
18:30 Bastarden (Zita 3)
20:00 NÀr Sophia mötte Sylvain (Zita 1)
20:30 Filmen om Kal P Dal (Zita 2)
21:00 Megaheartz (Zita 3)
28 ons feb
12:00 Barnens Bio : Greta Gris Biofest (Zita 2)
12:30 Barnens Bio : Arne Alligator och djungelkompisarna (Zita 3)
13:15 Perfect Days (Zita 1)
13:30 NÀr Sophia mötte Sylvain (Zita 2)
14:00 LĂ€rarrummet (Zita 3)
15:45 Poor things (Zita 2)
16:00 The Zone of Interest (Zita 1)
16:15 Banel & Adama (Zita 3)
18:00 LĂ€rarrummet (Zita 1)
18:30 Filmen om Kal P Dal (Zita 2)
20:15 Ett hjÀrta Àr alltid rött (Zita 1)
20:30 All of us Strangers (Zita 2)
29 tors feb
12:00 Barnens Bio : Bara knyt, Alfons (Zita 2)
12:30 Barnens Bio : Aja baja, Alfons Åberg (Zita 3)
13:15 Höstlöv som faller (Zita 2)
14:00 Smoke Sauna Sisterhood (Zita 3)
14:45 Ett hjÀrta Àr alltid rött (Zita 1)
15:30 NÀr Sophia mötte Sylvain (Zita 2)
16:30 Banel & Adama (Zita 3)
16:45 All of us Strangers (Zita 1)
18:00 LĂ€rarrummet (Zita 2)
18:30 Bastarden (Zita 3)
19:00 Analysera Mera: The old oak (Zita 1)
20:15 Filmen om Kal P Dal (Zita 2)
21:00 Megaheartz (Zita 3)
Zita Folkets Bio Stockholm | Birger Jarlsgatan 37, 08–23 20 20 | kassan@zita.se

Zita | Birger Jarlsgatan 37, 08–23 20 20 | kassan@zita.se
âŹ†ïžŽ