Kalendarium
Kalendarium
Klicka på titel för information och på tid för att boka biljetter
idag
Zita
14:15 Ramen shop (Zita 1)
16:00 Flotten (Zita 1)
16:30 Kusama: Infinity (Zita 2)
16:30 Nothing Like a Dame (Zita 3)
18:15 Tornet Arabiskt tal (Zita 3)
18:30 Svensk kortfilm c/o Folkets Bio: Brottas Gratis! (Zita 2)
19:20 Svensk kortfilm c/o Folkets Bio: Brottas Gratis! (Zita 2)
20:00 Boy Erased (Zita 3)
20:45 Climax (Zita 2)
i morgon
Zita
14:00 Kusama: Infinity (Zita 2)
14:30 Tornet (Zita 3)
15:45 Lycklig som Lazzaro (Zita 2)
16:15 Flotten (Zita 1)
16:30 Nothing Like a Dame (Zita 3)
18:15 Tornet Arabiskt tal (Zita 3)
18:30 Leave No Trace Analysera mera! (Zita 1)
18:45 Flykten Aleppo - Istanbul Sista visning! (Zita 2)
20:00 Boy Erased (Zita 3)
20:30 Climax (Zita 2)
21:15 Sorry to Bother You Sista visning! (Zita 1)
Fler dagar...
Köp
Visas nu
Cinemateket
Franska Tisdagar
Ny Finsk Film
FIS
Svensk Kortfilm
Zita nyhetsbrev #11
Pedagoger
Barnens Bio
Kulturkompis
Bongo Bar
Folkets Bio
Biokällan - din biograf i Märsta
ABF
Europa Cinemas
Biljettköp
Kalendarium
Kalendarium
Klicka på titel för information och på tid för att boka biljetter
idag
Zita
14:15 Ramen shop (Zita 1)
16:00 Flotten (Zita 1)
16:30 Kusama: Infinity (Zita 2)
16:30 Nothing Like a Dame (Zita 3)
18:15 Tornet Arabiskt tal (Zita 3)
18:30 Svensk kortfilm c/o Folkets Bio: Brottas Gratis! (Zita 2)
19:20 Svensk kortfilm c/o Folkets Bio: Brottas Gratis! (Zita 2)
20:00 Boy Erased (Zita 3)
20:45 Climax (Zita 2)
i morgon
Zita
14:00 Kusama: Infinity (Zita 2)
14:30 Tornet (Zita 3)
15:45 Lycklig som Lazzaro (Zita 2)
16:15 Flotten (Zita 1)
16:30 Nothing Like a Dame (Zita 3)
18:15 Tornet Arabiskt tal (Zita 3)
18:30 Leave No Trace Analysera mera! (Zita 1)
18:45 Flykten Aleppo - Istanbul Sista visning! (Zita 2)
20:00 Boy Erased (Zita 3)
20:30 Climax (Zita 2)
21:15 Sorry to Bother You Sista visning! (Zita 1)
Fler dagar...
Instagram

Aktuella filmer

Amon Amarth

SPECIALVISNING.
Boy Erased
Drama av Joel Edgerton.
Brottas
Drama av Julia Thelin.
svensk kortfilm c/o folkets bio.
Climax
Drama, musik, skräck av Gaspar Noé.
Cold War
Drama, Romantik av Pawel Pawlikowski.
Flotten
Dokumentär av Marcus Lindeen.
Flykten Aleppo - Istanbul
Drama av Andac Haznedaroglu.
Halvdan Viking
Familjefilm av Gustaf √Ökerblom.
barnens bio.
Kusama: Infinity
Dokumentär av Heather Lenz.
Lilla spöket Laban 2 - Spökdags
Animerad film av Per √Öhlin.
Premiärdatum ej bestämt
Lycklig som Lazzaro
Drama av Alice Rohrwacher.
Nothing Like a Dame
Dokumentär av Roger Michell.
Pettson och Findus - Findus flyttar hemifrån
Barnfilm av Ali Samadi Ahadi.
BARNENS BIO.
Ramen shop
Drama av Eric Khoo.
Sagoland
Barnfilm av Jons Forsman, Jöns Mellgren, Nia Yousefi.
BARNENS BIO.
Sorry to Bother You
Komedi av Boots Riley.
Tornet
Animerad film av Mats Grorud.
Wonderstruck
Drama, Familjefilm av Todd Haynes.
Dövfilmfestival 2018.
X&Y (Sv. txt)
Drama av Anna Odell.
Premiärdatum ej bestämt
Visa även kommande filmer...
Aktuella
Köp

idag
14:15 Ramen shop (Zita 1)
16:00 Flotten (Zita 1)
16:30 Kusama: Infinity (Zita 2)
16:30 Nothing Like a Dame (Zita 3)
18:15 Tornet Arabiskt tal (Zita 3)
19:20 Svensk kortfilm c/o Folkets Bio: Brottas Gratis! (Zita 2)
20:00 Boy Erased (Zita 3)
20:45 Climax (Zita 2)
i morgon
14:00 Kusama: Infinity (Zita 2)
14:30 Tornet (Zita 3)
15:45 Lycklig som Lazzaro (Zita 2)
16:15 Flotten (Zita 1)
16:30 Nothing Like a Dame (Zita 3)
18:15 Tornet Arabiskt tal (Zita 3)
18:30 Leave No Trace Analysera mera! (Zita 1)
18:45 Flykten Aleppo - Istanbul Sista visning! (Zita 2)
20:00 Boy Erased (Zita 3)
20:30 Climax (Zita 2)
21:15 Sorry to Bother You Sista visning! (Zita 1)
23 fre nov
14:00 Cold War (Zita 2)
14:30 Nothing Like a Dame (Zita 3)
15:30 Lycklig som Lazzaro (Zita 1)
16:00 Olegs barndom Premiär! (Zita 2)
16:15 Tornet (Zita 3)
18:30 Dövfilmfestival 2018: Wonderstruck (Zita 1)
20:15 X&Y (Sv. txt) Premiär! (Zita 2)
20:30 En kniv i hjärtat Premiär! (Zita 3)
24 lör nov
12:00 Barnens Bio : Halvdan Viking (Zita 1)
12:15 Barnens Bio : Sagoland (Zita 3)
12:30 Barnens Bio : Vem lurar Alfons? (Zita 2)
13:15 Barnens Bio : Lilla spöket Laban 2 - Spökdags (Zita 3)
13:45 Olegs barndom (Zita 1)
14:30 Dövfilmfestival 2018: DOX dövfilmfestival 2018 (Zita 2)
14:30 Nothing Like a Dame (Zita 3)
16:15 Flotten (Zita 2)
16:15 Tornet (Zita 3)
16:30 Dövfilmfestival 2018: Kortfilmer Dövfilmfestival 2018 Kortfilmspaket (Zita 2)
18:15 Olegs barndom (Zita 2)
18:30 Dövfilmfestival 2018: Välkommen till Familjen (Zita 2)
20:15 Cold War (Zita 2)
20:30 En kniv i hjärtat (Zita 3)
20:45 X&Y (Sv. txt) (Zita 1)
25 sön nov
12:15 Barnens Bio : Sagoland (Zita 3)
12:30 Barnens Bio : Halvdan Viking (Zita 1)
12:45 Barnens Bio : Vem lurar Alfons? (Zita 2)
13:15 Barnens Bio : Lilla spöket Laban 2 - Spökdags (Zita 3)
14:00 Cold War (Zita 2)
14:30 Nothing Like a Dame (Zita 3)
14:30 X&Y (Sv. txt) (Zita 1)
16:30 Flotten (Zita 1)
17:30 Tornet (Zita 3)
18:30 X&Y (Sv. txt) (Zita 1)
19:00 En kniv i hjärtat (Zita 3)
20:00 Olegs barndom (Zita 2)
20:30 Climax (Zita 1)
26 mån nov
13:45 X&Y (Sv. txt) (Zita 1)
14:00 Nothing Like a Dame (Zita 3)
14:30 Flotten (Zita 2)
15:45 Boy Erased (Zita 3)
16:00 Lycklig som Lazzaro (Zita 1)
16:30 Cold War (Zita 2)
18:00 Tornet (Zita 3)
18:15 Olegs barndom (Zita 2)
18:30 Cinemateket: En man och en kvinna (Zita 1)
19:45 En kniv i hjärtat (Zita 3)
20:15 Climax (Zita 2)
20:30 X&Y (Sv. txt) (Zita 1)
27 tis nov
13:45 X&Y (Sv. txt) (Zita 1)
14:00 Nothing Like a Dame (Zita 3)
14:30 Flotten (Zita 2)
15:45 Boy Erased (Zita 3)
16:00 Lycklig som Lazzaro (Zita 1)
16:30 Cold War (Zita 2)
18:00 Tornet (Zita 3)
18:15 Olegs barndom (Zita 2)
18:30 X&Y (Sv. txt) (Zita 1)
19:45 En kniv i hjärtat (Zita 3)
20:00 Film i Samtidskonsten: OM: John Smith retrospektiv, del 2 (Zita 2)
20:30 Climax (Zita 1)
28 ons nov
13:45 X&Y (Sv. txt) (Zita 1)
14:00 Nothing Like a Dame (Zita 3)
14:30 Flotten (Zita 2)
15:45 Boy Erased (Zita 3)
16:00 Lycklig som Lazzaro (Zita 1)
16:30 Cold War (Zita 2)
18:00 Tornet (Zita 3)
18:15 Olegs barndom (Zita 2)
18:30 Svensk kortfilm c/o Folkets Bio: Götaplatsen #flerochfler (Zita 1)
19:30 En kniv i hjärtat (Zita 3)
19:45 Climax (Zita 1)
20:00 Cold War (Zita 2)
29 tors nov
15:45 Boy Erased (Zita 3)
16:00 X&Y (Sv. txt) (Zita 1)
16:15 Olegs barndom (Zita 2)
18:00 Ny Finsk Film: Skratta eller dö (Zita 1)
18:15 Climax Sista visningen! (Zita 3)
20:00 En kniv i hjärtat (Zita 3)
20:15 Tornet (Zita 1)
20:30 Cold War (Zita 2)
Zita Folkets Bio Stockholm | Birger Jarlsgatan 37, 08‚Äď23 20 20 | zita@zita.se
Zita | Birger Jarlsgatan 37, 08‚Äď23 20 20 | zita@zita.se
‚¨ÜÔłé