Kalendarium
Kalendarium
Klicka på titel för information och på tid för att köpa biljetter
idag
Zita
14:00 Billie (Zita 3)
14:00 Nomadland (Zita 1)
14:45 Månadens dokumentär: Gunda (Zita 2)
16:00 En runda till (Zita 3)
16:30 Corona Film Club (Zita 2)
18:10 Månadens dokumentär: Gunda (Zita 2)
18:20 Children of the enemy (Zita 3)
20:10 First Cow (Zita 2)
20:20 En runda till (Zita 3)
20:45 Nomadland (Zita 1)
i morgon
Zita
14:00 Billie (Zita 3)
14:30 Nomadland (Zita 1)
14:45 Månadens dokumentär: Gunda (Zita 2)
16:00 En runda till (Zita 3)
16:30 House of Cardin (Zita 2)
16:45 Nomadland (Zita 1)
18:15 Children of the enemy (Zita 3)
18:30 Månadens dokumentär: Gunda (Zita 2)
19:00 Berlin Alexanderplatz (Zita 1)
20:15 Judas and the Black Messiah (Zita 3)
20:30 The man who sold his skin (Zita 2)
Fler dagar...
Biljetter2
Visas nu
Roubaix une Lumière poster
🔍
stotta
Nyhetsbrev_ny
Pedagoger_ny
Franska Tisdagar_ny
Barnens Bio
Ny Finsk Film
kortfilm våren 2021
månadens dokumentär
Bli Zitavän
Sista chansen
Bongo Bar _ Ny
Kulturkompis ny
Folkets Bio
Biljetter_svart
Kalendarium
Kalendarium
Klicka på titel för information och på tid för att köpa biljetter
idag
Zita
14:00 Billie (Zita 3)
14:00 Nomadland (Zita 1)
14:45 Månadens dokumentär: Gunda (Zita 2)
16:00 En runda till (Zita 3)
16:30 Corona Film Club (Zita 2)
18:10 Månadens dokumentär: Gunda (Zita 2)
18:20 Children of the enemy (Zita 3)
20:10 First Cow (Zita 2)
20:20 En runda till (Zita 3)
20:45 Nomadland (Zita 1)
i morgon
Zita
14:00 Billie (Zita 3)
14:30 Nomadland (Zita 1)
14:45 Månadens dokumentär: Gunda (Zita 2)
16:00 En runda till (Zita 3)
16:30 House of Cardin (Zita 2)
16:45 Nomadland (Zita 1)
18:15 Children of the enemy (Zita 3)
18:30 Månadens dokumentär: Gunda (Zita 2)
19:00 Berlin Alexanderplatz (Zita 1)
20:15 Judas and the Black Messiah (Zita 3)
20:30 The man who sold his skin (Zita 2)
Fler dagar...
Facebook
Instagram
Roubaix une Lumière poster
◀︎ BLÄDDRA ▶︎
Roubaix une Lumière
Visas på Zita tis 25 maj kl 18:30
▶︎  Se tider och köp
Franska Tisdagar
En film av Arnaud Desplechin
Land
Produktionsår
Längd
Genre
Åldersgräns
Språk
Textning
Frankrike
2019
119 min
Kriminaldrama
Från 15 år
Franska
Engelska

En polischef i den nedgångna staden Roubaix i norra Frankrike ställs inför ett brutalt mord på en äldre kvinna. Till sin hjälp har han den nyutexaminerade kollegan Louis. Två kvinnor på samhällets botten, Claude och Marie, dras in i utredningen, som snart ska växa.  

Medverkande: Roschdy zem, Léa Seydoux, och Sara Forestier.
Land
Produktionsår
Längd
Genre
Åldersgräns
Språk
Textning
Frankrike
2019
119 min
Kriminaldrama
Från 15 år
Franska
Engelska
Franska Tisdagar
Filmen ingår i Franska Tisdagar och visas 25/5 kl 16:15, 18:30.
Övrigt som återstår i denna serie
(Eventuella visningar de senaste 10 dagarna finns också med i listan)
Blanche comme neige 11/5 kl 16:30
Blanche comme neige 11/5 kl 18:30

idag
14:00 Billie (Zita 3)
14:00 Nomadland (Zita 1)
14:45 Månadens dokumentär: Gunda (Zita 2)
16:00 En runda till (Zita 3)
16:30 Corona Film Club (Zita 2)
18:10 Månadens dokumentär: Gunda (Zita 2)
18:20 Children of the enemy (Zita 3)
20:10 First Cow (Zita 2)
20:20 En runda till (Zita 3)
20:45 Nomadland (Zita 1)
i morgon
14:00 Billie (Zita 3)
14:30 Nomadland (Zita 1)
14:45 Månadens dokumentär: Gunda (Zita 2)
16:00 En runda till (Zita 3)
16:30 House of Cardin (Zita 2)
16:45 Nomadland (Zita 1)
18:15 Children of the enemy (Zita 3)
18:30 Månadens dokumentär: Gunda (Zita 2)
19:00 Berlin Alexanderplatz (Zita 1)
20:15 Judas and the Black Messiah (Zita 3)
20:30 The man who sold his skin (Zita 2)
20 tors maj
14:00 Billie (Zita 3)
14:45 Nomadland (Zita 1)
16:00 En runda till (Zita 3)
16:30 House of Cardin Sista visning! (Zita 2)
17:00 Nomadland (Zita 1)
18:10 Stray Sista visning! (Zita 3)
18:30 Månadens dokumentär: Gunda (Zita 2)
19:00 Berlin Alexanderplatz (Zita 1)
20:30 The man who sold his skin (Zita 2)
21 fre maj
14:00 Månadens dokumentär: Gunda (Zita 2)
14:15 Children of the enemy (Zita 1)
14:30 Nomadland (Zita 3)
16:00 En runda till (Zita 2)
16:15 Corona Film Club (Zita 1)
16:45 Nomadland (Zita 3)
18:00 Promising Young Woman Premiär! (Zita 1)
18:30 Månadens dokumentär: Gunda (Zita 2)
19:00 Berlin Alexanderplatz (Zita 3)
20:15 Promising Young Woman (Zita 1)
20:30 First Cow (Zita 2)
22 lör maj
12:15 Barnens Bio : Raya och den sista draken (Zita 3)
12:30 Barnens Bio : Blod och tårar - ett läbbigt filmpaket (Zita 1)
13:30 Barnens Bio : Blod och tårar - ett läbbigt filmpaket (Zita 1)
14:15 Children of the enemy (Zita 1)
14:30 Nomadland (Zita 3)
16:00 En runda till (Zita 2)
16:15 Corona Film Club (Zita 1)
16:45 Nomadland (Zita 3)
18:00 Promising Young Woman (Zita 1)
18:30 Månadens dokumentär: Gunda (Zita 2)
19:00 Berlin Alexanderplatz (Zita 3)
20:15 Promising Young Woman (Zita 1)
20:30 First Cow (Zita 2)
23 sön maj
12:00 Barnens Bio : Maronas fantastiska resa (Zita 2)
12:15 Barnens Bio : Raya och den sista draken (Zita 3)
12:30 Barnens Bio : Blod och tårar - ett läbbigt filmpaket (Zita 1)
13:30 Barnens Bio : Blod och tårar - ett läbbigt filmpaket (Zita 1)
14:00 Månadens dokumentär: Gunda (Zita 2)
14:15 Children of the enemy (Zita 1)
14:30 Nomadland (Zita 3)
16:00 En runda till (Zita 2)
16:15 Corona Film Club (Zita 1)
16:45 Nomadland (Zita 3)
18:00 Promising Young Woman (Zita 1)
18:30 Månadens dokumentär: Gunda (Zita 2)
19:00 Berlin Alexanderplatz (Zita 3)
20:15 Promising Young Woman (Zita 1)
20:30 First Cow (Zita 2)
24 mån maj
14:00 Månadens dokumentär: Gunda (Zita 2)
14:15 Children of the enemy (Zita 1)
14:30 Nomadland (Zita 3)
16:00 En runda till (Zita 2)
16:15 Billie (Zita 1)
16:45 Nomadland (Zita 3)
18:15 Månadens dokumentär: Gunda (Zita 2)
18:30 Klassiker på Zita: Muraren (Zita 1)
19:00 Berlin Alexanderplatz (Zita 3)
20:15 En runda till (Zita 2)
20:30 Promising Young Woman (Zita 1)
25 tis maj
14:00 Månadens dokumentär: Gunda (Zita 2)
14:15 Children of the enemy (Zita 1)
14:30 Nomadland (Zita 3)
16:15 Corona Film Club (Zita 1)
16:15 Franska Tisdagar: Roubaix une Lumière (Zita 2)
16:45 Nomadland (Zita 3)
18:00 Promising Young Woman (Zita 1)
18:30 Franska Tisdagar: Roubaix une Lumière (Zita 2)
19:00 Berlin Alexanderplatz (Zita 3)
20:15 Promising Young Woman (Zita 1)
20:45 First Cow (Zita 2)
26 ons maj
14:00 Månadens dokumentär: Gunda (Zita 2)
14:15 Children of the enemy (Zita 1)
14:30 Nomadland (Zita 3)
15:45 En runda till (Zita 2)
16:15 Corona Film Club (Zita 1)
16:45 Nomadland (Zita 3)
18:00 En runda till English Subtitles! (Zita 2)
18:15 The man who sold his skin (Zita 1)
19:00 Berlin Alexanderplatz (Zita 3)
20:15 En runda till English Subtitles! (Zita 2)
20:30 Promising Young Woman (Zita 1)
27 tors maj
14:15 Billie (Zita 1)
14:30 Nomadland (Zita 3)
16:00 En runda till (Zita 2)
16:15 Corona Film Club (Zita 1)
16:45 Månadens dokumentär: Gunda (Zita 3)
18:00 Promising Young Woman (Zita 1)
18:30 Children of the enemy (Zita 2)
19:00 Berlin Alexanderplatz (Zita 3)
20:15 The man who sold his skin (Zita 1)
20:30 First Cow (Zita 2)
Zita Folkets Bio Stockholm | Birger Jarlsgatan 37, 08–23 20 20 | kassan@zita.se

Zita | Birger Jarlsgatan 37, 08–23 20 20 | kassan@zita.se
⬆︎