Kalendarium
Kalendarium
Klicka på titel för information och på tid för att boka biljetter
idag
Zita
15:45 Hjärter Dam (Zita 3)
16:00 Diamantino (Zita 1)
16:15 Tel Aviv on Fire (Zita 2)
18:00 Månadens dokumentär: Allt vi äger (Zita 1)
18:15 Tel Aviv on Fire (Zita 2)
18:30 Carmen & Lola (Zita 3)
20:00 Sommarklassiker på Zita: Medan vi faller (Zita 1)
20:15 Booksmart (Zita 2)
20:30 Diego Maradona Sista visningen! (Zita 3)
i morgon
Zita
15:45 Hjärter Dam (Zita 2)
16:00 Diamantino (Zita 3)
16:30 De osynliga (Zita 1)
18:00 Tel Aviv on Fire (Zita 3)
18:15 Amazing Grace Premiär! (Zita 2)
19:00 De osynliga Premiär! (Zita 1)
20:00 Allt vi äger (Zita 3)
20:15 Koko-di Koko-da Premiär! (Zita 2)
21:15 Svart cirkel (Zita 1)
Fler dagar...
Biljetter_ny
Visas nu

Kalendariet visar resterande dagar av nuvarande spelvecka (fredag–torsdag). Fr.o.m. onsdag visas även nästa spelvecka, om visningar har lagts in. Klicka på en titel för att läsa mer. Klicka på en tid för att boka biljetter.

idag
15:45 Hjärter Dam (Zita 3)
16:00 Diamantino (Zita 1)
16:15 Tel Aviv on Fire (Zita 2)
18:00 Månadens dokumentär: Allt vi äger (Zita 1)
18:15 Tel Aviv on Fire (Zita 2)
18:30 Carmen & Lola (Zita 3)
20:00 Sommarklassiker på Zita: Medan vi faller (Zita 1)
20:15 Booksmart (Zita 2)
20:30 Diego Maradona Sista visningen! (Zita 3)
i morgon
15:45 Hjärter Dam (Zita 2)
16:00 Diamantino (Zita 3)
16:30 De osynliga (Zita 1)
18:00 Tel Aviv on Fire (Zita 3)
18:15 Amazing Grace Premiär! (Zita 2)
19:00 De osynliga Premiär! (Zita 1)
20:00 Allt vi äger (Zita 3)
20:15 Koko-di Koko-da Premiär! (Zita 2)
21:15 Svart cirkel (Zita 1)
24 lör aug
15:45 Hjärter Dam (Zita 2)
16:00 De osynliga (Zita 1)
16:00 Diamantino (Zita 3)
18:15 Amazing Grace (Zita 2)
18:30 De osynliga (Zita 3)
20:15 Koko-di Koko-da (Zita 2)
20:30 Tel Aviv on Fire (Zita 3)
21:15 Svart cirkel (Zita 1)
25 sön aug
15:45 Hjärter Dam (Zita 2)
16:00 De osynliga (Zita 1)
16:00 Diamantino (Zita 3)
18:15 Amazing Grace (Zita 2)
18:30 De osynliga (Zita 3)
20:15 Koko-di Koko-da (Zita 2)
20:30 Tel Aviv on Fire (Zita 3)
26 mån aug
15:45 Hjärter Dam (Zita 2)
16:00 De osynliga (Zita 3)
18:00 Tel Aviv on Fire (Zita 3)
18:15 Amazing Grace (Zita 2)
18:30 IRIS: A Space Opera by Justice Konsertfilm! (Zita 1)
20:00 De osynliga (Zita 1)
20:15 Koko-di Koko-da (Zita 2)
20:30 Allt vi äger (Zita 3)
27 tis aug
16:00 Diamantino (Zita 3)
16:15 Hjärter Dam (Zita 2)
16:30 De osynliga (Zita 1)
18:00 Tel Aviv on Fire (Zita 3)
18:30 De osynliga (Zita 2)
20:00 Allt vi äger (Zita 3)
20:30 Koko-di Koko-da (Zita 1)
20:45 Amazing Grace (Zita 2)
28 ons aug
15:45 Hjärter Dam (Zita 2)
16:00 Diamantino (Zita 3)
17:00 De osynliga (Zita 1)
18:00 De osynliga (Zita 3)
18:15 Amazing Grace (Zita 2)
19:00 Timeless Fest: Varda by Agnes (Zita 1)
20:00 Tel Aviv on Fire (Zita 3)
20:15 Koko-di Koko-da (Zita 2)
21:15 Booksmart (Zita 1)
29 tors aug
15:45 Hjärter Dam Sista visning! (Zita 2)
16:00 Diamantino (Zita 3)
17:00 De osynliga (Zita 1)
18:00 De osynliga (Zita 3)
18:15 Amazing Grace (Zita 2)
19:00 Timeless Fest: Faces, Places – på resa med Agnès Varda och JR (Zita 1)
20:00 Tel Aviv on Fire (Zita 3)
20:15 Koko-di Koko-da (Zita 2)
21:00 Booksmart Sista visning! (Zita 1)

Kalendariet visar resterande dagar av nuvarande spelvecka (fredag–torsdag). Fr.o.m. onsdag visas även nästa spelvecka, om visningar har lagts in. Klicka på en titel för att läsa mer. Klicka på en tid för att boka biljetter.

Visa även punkter längre fram i tiden...
(37 ytterligare kalendariepunkter finns. Det är inte säkert att kalendariet är komplett för dessa senare datum.)

Biljetter_new
Zita Folkets Bio Stockholm | Birger Jarlsgatan 37, 08–23 20 20 | zita@zita.se
Zita | Birger Jarlsgatan 37, 08–23 20 20 | zita@zita.se
⬆︎