Kalendarium
Kalendarium
Klicka på titel för information och på tid för att köpa biljetter
idag
Zita
12:00 Höstlovsbio: Nelly Rapp (Zita 1)
13:30 Bitter Love (Zita 3)
13:45 De Gaulle (Zita 1)
16:00 Summerland (Zita 1)
18:00 De Gaulle (Zita 1)
18:15 Los Lobos (Zita 2)
18:30 Inland (Zita 3)
20:15 Summerland (Zita 1)
20:30 On the Rocks (Zita 2)
20:45 Babyteeth (Zita 3)
i morgon
Zita
12:00 Höstlovsbio: Nelly Rapp (Zita 1)
12:15 Höstlovsbio: Sagan om björnarna som erövrade Sicilien (Zita 2)
12:30 Höstlovsbio: Shoooms otroliga resa (Zita 3)
13:30 Bitter Love (Zita 3)
14:00 Adam (Zita 2)
15:30 Sista chansen!: Helene (Zita 1)
15:45 The trial of the Chicago 7 (Zita 3)
18:00 Sista chansen!: Livets bästa år (Zita 1)
18:30 Inland (Zita 3)
20:00 Sista chansen!: Bait (Zita 1)
20:00 Los Lobos (Zita 2)
20:45 Babyteeth (Zita 3)
Fler dagar...
Biljetter2
Visas nu
Sagan om björnarna som erövrade Sicilien poster
🔍
stotta
Nyhetsbrev_ny
Pedagoger_ny
Barnens Bio
NyFinskFilm
kortfilm hösten 2020
Bli Zitavän
Sista chansen
Bongo Bar _ Ny
Kulturkompis ny
Biokällan - din biograf i Märsta
Folkets Bio
Biljetter_svart
Kalendarium
Kalendarium
Klicka på titel för information och på tid för att köpa biljetter
idag
Zita
12:00 Höstlovsbio: Nelly Rapp (Zita 1)
13:30 Bitter Love (Zita 3)
13:45 De Gaulle (Zita 1)
16:00 Summerland (Zita 1)
18:00 De Gaulle (Zita 1)
18:15 Los Lobos (Zita 2)
18:30 Inland (Zita 3)
20:15 Summerland (Zita 1)
20:30 On the Rocks (Zita 2)
20:45 Babyteeth (Zita 3)
i morgon
Zita
12:00 Höstlovsbio: Nelly Rapp (Zita 1)
12:15 Höstlovsbio: Sagan om björnarna som erövrade Sicilien (Zita 2)
12:30 Höstlovsbio: Shoooms otroliga resa (Zita 3)
13:30 Bitter Love (Zita 3)
14:00 Adam (Zita 2)
15:30 Sista chansen!: Helene (Zita 1)
15:45 The trial of the Chicago 7 (Zita 3)
18:00 Sista chansen!: Livets bästa år (Zita 1)
18:30 Inland (Zita 3)
20:00 Sista chansen!: Bait (Zita 1)
20:00 Los Lobos (Zita 2)
20:45 Babyteeth (Zita 3)
Fler dagar...
Facebook
Instagram
Sagan om björnarna som erövrade Sicilien poster
◀︎ BLÄDDRA ▶︎
Sagan om björnarna
som erövrade Sicilien
Premiär på Zita idag!
▶︎  Se tider och köp
Barnens Bio
En film av Lorenzo Mattotti
Originaltitel
Land
Produktionsår
Premiär
Längd
Genre
Distributör
Språk
Textning
La fameuse invasion des ours en SicileLa fameuse invasion...🔍
Italien / Frankrike
2019
29 april 2020
82 min
Animerad familjefilm
TriArt
Svenska (dubbat)
Svenska

För att rädda sin kidnappade son och för att hitta mat att överleva vintern med leder Léonce, björnarnas konung, sin stam genom bergen och in i människornas land. Efter att ha flytt från monster och bekämpat både en elak hertig och en hungrig katt lever björnar och människor sida vid sida - men bara för en tid …

Medverkande: Jean-Claude Carrière, Leila Behkti, och Thomas Bidegain.
Originaltitel
Land
Produktionsår
Premiär
Längd
Genre
Distributör
Språk
Textning
La fameuse invasion des ours en SicileLa fameuse invasion...🔍
Italien / Frankrike
2019
29 april 2020
82 min
Animerad familjefilm
TriArt
Svenska (dubbat)
Svenska
Höstlovsbio
Filmen ingår i Höstlovsbio och visas idag kl 12:15; i morgon kl 12:15; 26/10 kl 12:15; 27/10 kl 12:15; 29/10 kl 12:15; 30/10 kl 12:15; 31/10 kl 12:15; 1/11 kl 12:15.
Övrigt i denna serie
Nelly Rapp 24/10 kl 12:00
Shoooms otroliga resa 24/10 kl 12:30
Nelly Rapp 25/10 kl 12:00
Shoooms otroliga resa 25/10 kl 12:30
Nelly Rapp 26/10 kl 12:00
Shoooms otroliga resa 26/10 kl 12:30
Nelly Rapp 27/10 kl 12:00
Shoooms otroliga resa 27/10 kl 12:30
Nelly Rapp 28/10 kl 12:00
Shoooms otroliga resa 28/10 kl 12:30
Nelly Rapp 29/10 kl 12:00
Shoooms otroliga resa 29/10 kl 12:30
Nelly Rapp 30/10 kl 12:00
Shoooms otroliga resa 30/10 kl 12:30
Shoooms otroliga resa 31/10 kl 12:30

idag
12:00 Höstlovsbio: Nelly Rapp (Zita 1)
13:30 Bitter Love (Zita 3)
13:45 De Gaulle (Zita 1)
16:00 Summerland (Zita 1)
18:00 De Gaulle (Zita 1)
18:15 Los Lobos (Zita 2)
18:30 Inland (Zita 3)
20:15 Summerland (Zita 1)
20:30 On the Rocks (Zita 2)
20:45 Babyteeth (Zita 3)
i morgon
12:00 Höstlovsbio: Nelly Rapp (Zita 1)
12:15 Höstlovsbio: Sagan om björnarna som erövrade Sicilien (Zita 2)
12:30 Höstlovsbio: Shoooms otroliga resa (Zita 3)
13:30 Bitter Love (Zita 3)
14:00 Adam (Zita 2)
15:30 Sista chansen!: Helene (Zita 1)
15:45 The trial of the Chicago 7 (Zita 3)
18:00 Sista chansen!: Livets bästa år (Zita 1)
18:30 Inland (Zita 3)
20:00 Sista chansen!: Bait (Zita 1)
20:00 Los Lobos (Zita 2)
20:45 Babyteeth (Zita 3)
26 mån okt
12:00 Höstlovsbio: Nelly Rapp (Zita 1)
12:15 Höstlovsbio: Sagan om björnarna som erövrade Sicilien (Zita 2)
12:30 Höstlovsbio: Shoooms otroliga resa (Zita 3)
13:30 Bitter Love (Zita 3)
13:45 De Gaulle (Zita 1)
14:20 Min Dotter Gloria (Zita 2)
15:45 Summerland (Zita 1)
15:45 The trial of the Chicago 7 (Zita 3)
16:15 Adam (Zita 2)
18:30 Klassiker på Zita: Höstsonaten (Zita 2)
18:30 Inland (Zita 3)
20:15 Summerland (Zita 1)
20:30 Los Lobos (Zita 2)
20:45 Babyteeth (Zita 3)
27 tis okt
12:00 Höstlovsbio: Nelly Rapp (Zita 1)
12:15 Höstlovsbio: Sagan om björnarna som erövrade Sicilien (Zita 2)
12:30 Höstlovsbio: Shoooms otroliga resa (Zita 3)
13:30 Bitter Love (Zita 3)
13:45 De Gaulle (Zita 1)
14:00 Min Dotter Gloria (Zita 2)
15:45 The trial of the Chicago 7 (Zita 3)
16:00 Summerland (Zita 1)
16:15 Adam (Zita 2)
18:15 Los Lobos (Zita 2)
18:20 Inland (Zita 3)
18:30 Terror på Elm Street Specialvisning! (Zita 1)
20:15 Babyteeth (Zita 3)
20:30 On the Rocks (Zita 2)
20:45 De Gaulle (Zita 1)
28 ons okt
12:00 Höstlovsbio: Nelly Rapp (Zita 1)
12:30 Höstlovsbio: Shoooms otroliga resa (Zita 3)
13:30 Bitter Love (Zita 3)
13:45 De Gaulle (Zita 1)
14:00 Min Dotter Gloria (Zita 2)
15:45 The trial of the Chicago 7 (Zita 3)
16:00 Summerland (Zita 1)
16:15 Adam (Zita 2)
18:30 Svensk kortfilm c/o Folkets Bio: Index (Zita 1)
18:30 Inland (Zita 3)
20:00 What We Do in the Shadows Vamp-Con 2020 (Zita 1)
20:15 Babyteeth Sista visning! (Zita 3)
20:30 On the Rocks (Zita 2)
29 tors okt
12:00 Höstlovsbio: Nelly Rapp (Zita 1)
12:15 Höstlovsbio: Sagan om björnarna som erövrade Sicilien (Zita 2)
12:30 Höstlovsbio: Shoooms otroliga resa (Zita 3)
13:30 Bitter Love (Zita 3)
13:45 De Gaulle (Zita 1)
14:00 Min Dotter Gloria (Zita 2)
15:45 The trial of the Chicago 7 (Zita 3)
16:00 Summerland (Zita 1)
16:15 Adam (Zita 2)
18:15 Los Lobos (Zita 2)
18:20 Inland (Zita 3)
20:00 Rex Animation Festival: kortfilmspaket: Warped worlds (Zita 1)
20:15 Kenta Lever (Zita 3)
20:30 On the Rocks (Zita 2)
Zita Folkets Bio Stockholm | Birger Jarlsgatan 37, 08–23 20 20 | kassan@zita.se

Zita | Birger Jarlsgatan 37, 08–23 20 20 | kassan@zita.se
⬆︎