Kalendarium
Kalendarium
Klicka pÄ titel för information och pÄ tid för att köpa biljetter
idag
Zita
12:00 Barnens Bio : Aja baja, Alfons Åberg (Zita 2)
12:15 Barnens Bio : Arne Alligator och djungelkompisarna (Zita 3)
12:30 Barnens Bio : Bara knyt, Alfons (Zita 1)
13:00 NÀr Sophia mötte Sylvain (Zita 2)
13:30 Perfect Days (Zita 1)
14:00 Banel & Adama (Zita 3)
15:15 Bastarden (Zita 2)
15:45 Höstlöv som faller (Zita 3)
16:00 The Zone of Interest (Zita 1)
17:30 Megaheartz (Zita 3)
18:00 Filmen om Kal P Dal (Zita 1)
18:15 LĂ€rarrummet (Zita 2)
19:30 Poor things (Zita 3)
20:15 Ett hjÀrta Àr alltid rött (Zita 1)
20:30 All of us Strangers (Zita 2)
i morgon
Zita
12:00 Barnens Bio : Bara knyt, Alfons (Zita 1)
12:15 Barnens Bio : Arne Alligator och djungelkompisarna (Zita 3)
12:30 Barnens Bio : Aja baja, Alfons Åberg (Zita 2)
13:30 Banel & Adama (Zita 2)
14:00 LĂ€rarrummet (Zita 3)
15:15 Ett hjÀrta Àr alltid rött (Zita 1)
15:30 NÀr Sophia mötte Sylvain (Zita 2)
16:15 Smoke Sauna Sisterhood (Zita 3)
17:30 LĂ€rarrummet (Zita 1)
18:00 Bastarden (Zita 3)
18:15 All of us Strangers (Zita 2)
20:00 The Zone of Interest (Zita 1)
20:15 Filmen om Kal P Dal (Zita 2)
20:30 Megaheartz (Zita 3)
Fler dagar...
Biljetter2
Visas nuTider & Biljetter
Kalla mig Lucia poster
🔍
Bli ZitavÀn
Zitas Filmpedagoger
50 Ă„r
Opera
Franska Tisdagar_ny
Ny Finsk Film
English Subtitles
svensk kortfilm 2024
Klassiker pÄ Zita
Barnens Bio
mÄnadens dokumentÀr
Bongo Bar _ Ny
Kulturkompis ny
Folkets Bio
Biljetter_svart
Kalendarium
Kalendarium
Klicka pÄ titel för information och pÄ tid för att köpa biljetter
idag
Zita
12:00 Barnens Bio : Aja baja, Alfons Åberg (Zita 2)
12:15 Barnens Bio : Arne Alligator och djungelkompisarna (Zita 3)
12:30 Barnens Bio : Bara knyt, Alfons (Zita 1)
13:00 NÀr Sophia mötte Sylvain (Zita 2)
13:30 Perfect Days (Zita 1)
14:00 Banel & Adama (Zita 3)
15:15 Bastarden (Zita 2)
15:45 Höstlöv som faller (Zita 3)
16:00 The Zone of Interest (Zita 1)
17:30 Megaheartz (Zita 3)
18:00 Filmen om Kal P Dal (Zita 1)
18:15 LĂ€rarrummet (Zita 2)
19:30 Poor things (Zita 3)
20:15 Ett hjÀrta Àr alltid rött (Zita 1)
20:30 All of us Strangers (Zita 2)
i morgon
Zita
12:00 Barnens Bio : Bara knyt, Alfons (Zita 1)
12:15 Barnens Bio : Arne Alligator och djungelkompisarna (Zita 3)
12:30 Barnens Bio : Aja baja, Alfons Åberg (Zita 2)
13:30 Banel & Adama (Zita 2)
14:00 LĂ€rarrummet (Zita 3)
15:15 Ett hjÀrta Àr alltid rött (Zita 1)
15:30 NÀr Sophia mötte Sylvain (Zita 2)
16:15 Smoke Sauna Sisterhood (Zita 3)
17:30 LĂ€rarrummet (Zita 1)
18:00 Bastarden (Zita 3)
18:15 All of us Strangers (Zita 2)
20:00 The Zone of Interest (Zita 1)
20:15 Filmen om Kal P Dal (Zita 2)
20:30 Megaheartz (Zita 3)
Fler dagar...
Kalla mig Lucia poster
◀ BLÄDDRA ▶
Kalla mig Lucia
För nÀrvarande Àr inga visningar av denna film planerade.
En film av Estibaliz Urresola Solaguren
Originaltitel
Land
ProduktionsÄr
PremiÀr
LĂ€ngd
Genre
ÅldersgrĂ€ns
Distributör
SprÄk
Textning
20,000 especies de abejas20,000 especies de...🔍
Spanien
2023
17 nov 2023
125 min
Drama
BarntillÄten
Folkets Bio
Spanska
Svenska

Alla har med sig något i bagaget när familjen samlas för att tillbringa sommaren tillsammans på den baskiska landsbygden. Komplicerade föräldrarelationer, ouppklarade konflikter, delade meningar om barnuppfostran och en förestående skilsmässa. Åttaåriga Aitor som alla tror är en pojke, är själv helt säker på att det inte stämmer. Ingen lyssnar utom den tålmodiga och förstående gammelmostern Lourdes som uppmuntrar Aitor att ge sig själv ett namn som passar bättre. Precis som det finns över 20 000 arter av bin, finns det oändligt många sätt att vara människa.

Originaltitel
Land
ProduktionsÄr
PremiÀr
LĂ€ngd
Genre
ÅldersgrĂ€ns
Distributör
SprÄk
Textning
20,000 especies de abejas20,000 especies de...🔍
Spanien
2023
17 nov 2023
125 min
Drama
BarntillÄten
Folkets Bio
Spanska
Svenska

25 sön feb
12:00 Barnens Bio : Aja baja, Alfons Åberg (Zita 2)
12:15 Barnens Bio : Arne Alligator och djungelkompisarna (Zita 3)
12:30 Barnens Bio : Bara knyt, Alfons (Zita 1)
13:00 NÀr Sophia mötte Sylvain (Zita 2)
13:30 Perfect Days (Zita 1)
14:00 Banel & Adama (Zita 3)
15:15 Bastarden (Zita 2)
15:45 Höstlöv som faller (Zita 3)
16:00 The Zone of Interest (Zita 1)
17:30 Megaheartz (Zita 3)
18:00 Filmen om Kal P Dal (Zita 1)
18:15 LĂ€rarrummet (Zita 2)
19:30 Poor things (Zita 3)
20:15 Ett hjÀrta Àr alltid rött (Zita 1)
20:30 All of us Strangers (Zita 2)
26 mÄn feb
12:00 Barnens Bio : Bara knyt, Alfons (Zita 1)
12:15 Barnens Bio : Arne Alligator och djungelkompisarna (Zita 3)
12:30 Barnens Bio : Aja baja, Alfons Åberg (Zita 2)
13:30 Banel & Adama (Zita 2)
14:00 LĂ€rarrummet (Zita 3)
15:15 Ett hjÀrta Àr alltid rött (Zita 1)
15:30 NÀr Sophia mötte Sylvain (Zita 2)
16:15 Smoke Sauna Sisterhood (Zita 3)
17:30 LĂ€rarrummet (Zita 1)
18:00 Bastarden (Zita 3)
18:15 All of us Strangers (Zita 2)
20:00 The Zone of Interest (Zita 1)
20:15 Filmen om Kal P Dal (Zita 2)
20:30 Megaheartz (Zita 3)
27 tis feb
12:00 Barnens Bio : Greta Gris Biofest (Zita 2)
12:15 Barnens Bio : Bara knyt, Alfons (Zita 1)
12:30 Barnens Bio : Arne Alligator och djungelkompisarna (Zita 3)
13:45 Höstlöv som faller (Zita 2)
14:00 LĂ€rarrummet (Zita 3)
15:30 Ett hjÀrta Àr alltid rött (Zita 1)
15:45 LĂ€rarrummet (Zita 2)
16:15 Banel & Adama (Zita 3)
18:00 Franska Tisdagar: Vermin (Zita 1)
18:15 Films with English subtitles: The Zone of Interest (Zita 2)
18:30 Bastarden (Zita 3)
20:00 NÀr Sophia mötte Sylvain (Zita 1)
20:30 Filmen om Kal P Dal (Zita 2)
21:00 Megaheartz (Zita 3)
28 ons feb
12:00 Barnens Bio : Greta Gris Biofest (Zita 2)
12:30 Barnens Bio : Arne Alligator och djungelkompisarna (Zita 3)
13:15 Perfect Days (Zita 1)
13:30 NÀr Sophia mötte Sylvain (Zita 2)
14:00 LĂ€rarrummet (Zita 3)
15:45 Poor things (Zita 2)
16:00 The Zone of Interest (Zita 1)
16:15 Banel & Adama (Zita 3)
18:00 LĂ€rarrummet (Zita 1)
18:30 Filmen om Kal P Dal (Zita 2)
20:15 Ett hjÀrta Àr alltid rött (Zita 1)
20:30 All of us Strangers (Zita 2)
29 tors feb
12:00 Barnens Bio : Bara knyt, Alfons (Zita 2)
12:30 Barnens Bio : Aja baja, Alfons Åberg (Zita 3)
13:15 Höstlöv som faller (Zita 2)
14:00 Smoke Sauna Sisterhood (Zita 3)
14:45 Ett hjÀrta Àr alltid rött (Zita 1)
15:30 NÀr Sophia mötte Sylvain (Zita 2)
16:30 Banel & Adama (Zita 3)
16:45 All of us Strangers (Zita 1)
18:00 LĂ€rarrummet (Zita 2)
18:30 Bastarden (Zita 3)
19:00 Analysera Mera: The old oak (Zita 1)
20:15 Filmen om Kal P Dal (Zita 2)
21:00 Megaheartz (Zita 3)
Zita Folkets Bio Stockholm | Birger Jarlsgatan 37, 08–23 20 20 | kassan@zita.se

Zita | Birger Jarlsgatan 37, 08–23 20 20 | kassan@zita.se
âŹ†ïžŽ